Zmarł Krzysztof Smak, wieloletni przewodniczący Rady Gminy Żarnów

Dodano: czwartek, 25 marca 2021

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele Gminy Żarnów! Z wielkim żalem i ogromnym smutkiem informujemy, że 24 marca w wieku 67 lat zmarł Krzysztof Smak, nasz serdeczny współpracownik i przyjaciel, długoletni przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Gminy Żarnów, radny w latach 1998-2002 i 2006-2018. Pogrzeb ś.p. Krzysztofa Smaka (1953-2021) odbędzie się w sobotę, 27 marca 2021 roku o godz. 11.00 w kościele św. Mikołaja w Żarnowie.

Był powszechnie lubianym, doświadczonym, odpowiedzialnym i zawsze pogodnym człowiekiem. Miał bardzo wiele zalet, które skutecznie wykorzystywał w pracy samorządowej dla dobra mieszkańców Naszej Gminy. Jego wielkimi atutami były pracowitość, wiedza, umiejętności zarządzania, kompetencje, odpowiedzialność, doświadczenie i wykształcenie. Wszystkich mieszkańców traktował z wielkim szacunkiem i sympatią. Był magistrem resocjalizacji, absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

W swoim życiu pracował na różnych stanowiskach, m.in. w kilku przedsiębiorstwach państwowych i spółdzielni produkcyjnej. Pracował również w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Żarnowie, w której nadzorował inwestycje i m.in. był kierownikiem budowy obecnego budynku Urzędu Gminy w Żarnowie. Od 30 lat wspólnie z żoną prowadził Zakład Handlowy „Masart” w Żarnowie, który założył w 1991 roku.

Zawsze bliskie Jego sercu były sprawy społeczne. Przez 16 lat z wielkim zaszczytem i godnością piastował mandat radnego Rady Gminy Żarnów. W latach 1998 – 2002 i 2006 – 2010 pełnił prestiżową funkcję przewodniczącego, natomiast w latach 2014 – 2018 – wiceprzewodniczącego Rady Gminy Żarnów. Był bardzo aktywnym radnym i działaczem społecznym, stale angażował się w sprawy swojej ukochanej gminy. Dzięki swej ofiarnej służbie dla lokalnego społeczeństwa, w znaczący sposób przyczynił się do rozwoju i poprawy infrastruktury Naszej Gminy. Po swej pracy zostawił wiele materialnych śladów swej wyjątkowej aktywności.

Będzie nam Go zawsze brakowało, trudno sobie wyobrazić naszą samorządową rzeczywistość bez Krzysztofa Smaka. Niech mu żarnowska ziemia lekką będzie. Cześć Jego świetlanej pamięci…

Kliknij, aby powiększyć…