Zmarł Michał Kluska, pracownik Urzędu Gminy. Gmina Żarnów pogrążona w żałobie

Dodano: środa, 25 listopada 2020

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko to co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego.
Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna…
(ks. Jan Twardowski)

W dniu 22 listopada 2020 r. odszedł od nas nagle nasz kolega inż. Michał Kluska. Jego przedwczesna śmierć jest dla nas wszystkich ogromnym ciosem. Michał urodził się 8 lipca 1984 r. w Opocznie. Od urodzenia mieszkał w Skórkowicach, a od roku – w Niemojowicach k. Żarnowa. Od 2006 r. był pracownikiem Urzędu Gminy w Żarnowie. Zajmował stanowisko informatyka. Dzięki jego staraniom zostały wdrożone w urzędzie najnowocześniejsze programy i narzędzia informatyczne, które służyły nie tylko pracownikom, ale również mieszkańcom. Niezwykle sumiennie realizował każde zadanie, co świadczy o jego profesjonalizmie i zaangażowaniu w pracę dla innych.  

Michał od wielu lat był członkiem OSP KSRG w Skórkowicach. Tutaj również z oddaniem pełnił swoją rolę strażaka – ochotnika. Niejednokrotnie narażał swoje życie i zdrowie, aby ratować przed płomieniami  drugiego człowieka, dobytek czy też przyrodę. Ponadto w jednostce tej sprawował funkcję skarbnika, co świadczy o zaufaniu, jakim darzyli go inni druhowie. Aktywnie uczestniczył w życiu swojej jednostki jak i wsi, w której mieszkał.

W 2010 r. nasz kolega wstąpił w związek małżeński i w niedługim czasie został po raz pierwszy ojcem. W kolejnych latach doczekał się jeszcze 3 synów. Każde narodziny dziecka były dla niego wielkim przeżyciem. Michał z dumą opowiadał o swojej rodzinie, dzieciach. Dał się poznać jako niezwykle rodzinny, oddany mąż, tata – głowa rodziny. Zabiegał o to, by jego najbliższym nie brakowało niczego.

Zapewniamy, że na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

Można odejść na zawsze, by stale być blisko.

Pogrzeb Michała Kluski odbędzie się w sobotę, 28 listopada 2020 roku o godz. 11.00 w kościele św. Mikołaja w Żarnowie

kliknij, aby powiększyć…

Źródło: OSP KSRG Skórkowice

Źródło: OSP KSRG Skórkowice