Zmarł śp. ksiądz prałat Jan Kruk, wieloletni proboszcz Parafii św. Mikołaja w Żarnowie

Dodano: wtorek, 07 września 2021

Z wielkim bólem i przeogromnym żalem informujemy, iż w dniu 5 września 2021 roku w 86 roku życia i 63 roku kapłaństwa, zmarł

ŚP. ks. Prałat JAN KRUK (1935-2021),

niezmiernie zasłużony duchowny, wieloletni proboszcz Parafii św. Mikołaja w Żarnowie (1986-2010), rezydent żarnowskiej parafii, od 2014 roku Honorowy Obywatel Żarnowa, niezłomny kapłan, kanonik honorowy Kapituły Katedralnej św. Kazimierza w Radomiu, więziony w latach sześćdziesiątych za działalność opozycyjną, wyróżniony tytułem Kapelana Jego Świątobliwości (prałata) przez Ojca Świętego Franciszka w 2017 roku.

Pozostawił nas wszystkich w głębokim smutku. Msza Święta Pogrzebowa celebrowana będzie w sobotę, 11 września 2021 roku o godz. 11:00 w kościele św. Mikołaja w Żarnowie, a potem nastąpi złożenie ciała śp. księdza Jana do grobu na cmentarzu parafialnym w Żarnowie.  

Wszystkim mieszkańcom Parafii św. Mikołaja w Żarnowie i Gminy Żarnów, ukochanej przez Dostojnego Księdza Prałata oraz rodzinie i bliskim, składamy szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci tak bliskiej i powszechnie kochanej oraz szanowanej osoby.

Wójt Gminy Żarnów dr Krzysztof Nawrocki wraz z pracownikami urzędu i wszystkich jednostek organizacyjnych

Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Bubis wraz z radnymi i sołtysami

Ks. prałat Jan Kruk Ks. prałat Jan Kruk
Ks. prałat Jan Kruk Ks. prałat Jan Kruk