Zmarła Urszula Aleksandrowicz, zasłużona nauczycielka, prezes Klubu Aktywnego Seniora w Żarnowie

Dodano: niedziela, 02 maja 2021

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy i Przyjaciele Gminy Żarnów! Z wielkim żalem i ogromnym smutkiem informujemy, że 29 kwietnia 2021 roku w wieku 74 lat zmarła mgr Urszula Aleksandrowicz – emerytowana i bardzo zasłużona nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie, a także prezes Klubu Aktywnego Seniora w Żarnowie (w latach 2010-2021). Pogrzeb ś.p. mgr Urszuli Aleksandrowicz (1946-2021) odbędzie się we wtorek, 4 maja 2021 roku o godz. 14.00 w kościele św. Mikołaja w Żarnowie.

Była powszechnie lubianą, doświadczoną, odpowiedzialną i zawsze pogodną nauczycielką języka polskiego. W żarnowskiej szkole pracowała w latach 1967 – 2000. Osiągała bardzo wiele sukcesów w swej pracy zawodowej, wychowała kilkanaście pokoleń uczniów. Miała bardzo wiele zalet, które skutecznie wykorzystywała w pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą, a także służbie społecznej dla dobra mieszkańców Naszej Gminy. Jej wielkimi atutami były pracowitość, wiedza, umiejętności zarządzania, kompetencje, odpowiedzialność, doświadczenie i wykształcenie. Wszystkich mieszkańców traktowała z wielkim szacunkiem i sympatią. Była magistrem filologii polskiej, absolwentką Studium Nauczycielskiego w Kielcach i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie.

Zawsze bliskie Jej sercu były sprawy społeczne. Była bardzo aktywną członkinią Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarnowie, działała również w lokalnych strukturach Związku Harcerstwa Polskiego, stale angażowała się w sprawy swojej ukochanej szkoły, miejscowości i gminy. W swej pracy była wielokrotnie odznaczana i nagradzana, m.in. medalami i odznaczeniami resortowymi i związkowymi. Kilkukrotnie otrzymała nagrodę dyrektora szkoły i kuratora oświaty w Piotrkowie Trybunalskim.

Na emeryturze odnalazła drugą pasję – służbę dla zawsze bliskich Jej seniorów. Gdy w 2010 roku przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie powstał Klub Aktywnego Seniora, została jego prezesem. Cieszyła się niekwestionowanym autorytetem w naszym środowisku lokalnym. Wraz z kierowniczką GBP w Żarnowie organizowała niezliczoną ilość różnych przedsięwzięć o charakterze społecznym, turystycznym, edukacyjnym, kulturalnym i integracyjnym. Liczne spotkania, wycieczki, konferencje, szkolenia, są tego znamiennym dowodem. Po swej pracy zostawiła wiele śladów swej wyjątkowej aktywności, dzięki swej służbie dla bliźnich, stała się powszechnie znaną osobą publiczną, rozpoznawalną w bardzo szerokim kręgu.

Będzie nam Jej zawsze brakowało, trudno sobie wyobrazić naszą samorządową rzeczywistość bez Urszuli Aleksandrowicz. Niech Jej żarnowska ziemia lekką będzie. Cześć Jej świetlanej pamięci…

Kliknij, aby powiększyć…