Spotkanie noworoczne z Dniem Babci i Dniem Dziadka w Miedznej Murowanej `2019

Dodano: piątek, 25 stycznia 2019

Już po raz szósty w Wiejskim Domu Kultury w Miedznej Murowanej zorganizowane zostało spotkanie Noworoczne, połączone z Dniem Babci i Dziadka. Patronat nad spotkaniem objęli: ks. Zbigniew Cieślak oraz wójt Krzysztof Nawrocki. Spotkanie rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Miłośników Tradycji i Kultury – Genowefa Czajkowska, która powitała zebranych, a także złożyła im życzenia i zaprosiła do wspólnego przeżywania tego wieczoru.

Na tle pięknej dekoracji, wykonanej przez bibliotekarkę – Panią Krystynę Zdun, najmłodsi pod kierunkiem Elżbiety Szczepockiej przedstawili jasełka p.t. „Spotkanie z Jezusem” oraz część artystyczną z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka. Wszyscy obecni byli wzruszeni występem małych artystów, a u niektórych można było zauważyć ’’widoczne oznaki wzruszenia’’.

Korzystając z obecności znacznej części mieszkańców, organizatorzy zaprosili na spotkanie policjantów z Komisariatu Policji w Paradyżu. Aspiranci: Andrzej Kszczot oraz Łukasz Krawczyk, przeprowadzili prelekcję pt. ’’Czujny Senior’’. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak chronić siebie i swoje mienie przed różnego rodzaju oszustami, złodziejami i innymi osobami, które chcą wykorzystać ufność i otwartość seniorów. Dla wszystkich przygotowano ulotki ’’Seniorze nie daj się oszukać’’.

Po oficjalnych wystąpieniach Pana wójta Krzysztofa Nawrockiego i radnej Pani Olgi Kwiatkowskiej, nastąpiło łamanie się opłatkiem, po czym wszystkich zaproszono na poczęstunek przygotowany przez panie ze stowarzyszenia. Nad bezpieczeństwem spotkania noworocznego czuwali strażacy z OSP. W przedstawieniu wzięli udział: Maja Cuper, Joanna Sikora, Maja Kowalska, Wiktoria Cisowska, Aleksandra Filipek, Jan Stępień, Kacper Filipek, Dominik Gwadera, Zosia Stępień, Weronika Wilk, Nikola Witkowska, Natalia Więckowska.

tekst źródłowy: Krystyna Zdun

Zachęcamy do przeglądania galerii zdjęć: