Charytatywny Bal Niepodległościowy na rzecz Pani Małgorzaty Jurek – Palus

Dodano: wtorek, 09 listopada 2021

Szanowni Państwo! Mieszkańcy Gminy Żarnów!

Fundacja „Dar dla potrzebujących” pod patronatem Posła na Sejm RP Roberta Telusa pragną zaprosić Państwa na Charytatywny Bal Niepodległościowy na rzecz Pani Małgorzaty Jurek – Palus. Bal ten odbędzie się w środę, 10 listopada o godzinie 19.00 w sali weselnej „Venus” w miejscowości Wola Załężna 49. Koszt balu to 100 zł od osoby, które w całości przekazane będą na rzecz Pani Małgorzaty Jurek-Palus, pochodzącej z Topolic (w gminie Żarnów). Bardzo serdecznie zachęcamy mieszkańców Gminy Żarnów do uczestnictwa w tym balu i wsparcia na rzecz chorej Małgorzaty. Być może w ten sposób, choć trochę przyczynimy się do powrotu Małgosi do zdrowia…

Pani Małgorzata to 33-letnia, zawsze uśmiechnięta, energiczna kobieta, pełna empatii, ciepła i zaangażowania, zawsze chętna do pomocy. To młoda mama, która z niecierpliwością czekała na swoją upragnioną córeczkę. Tak jak każdy z nas, miała swoje plany i marzenia. Wszystko jednak zmieniło się w ostatnich dniach 2019 r. W trakcie ciąży Pani Małgorzata trafiła do opoczyńskiego szpitala. Lekarz, po przeprowadzeniu badań i próbach zmniejszenia ciśnienia podjął decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Przed samym zabiegiem, dostała drgawek skrętnych i zrobiła się sina na twarzy, co, jak się okazało było objawem rzucawki. Po przeprowadzonym zabiegu (urodziła się zdrowa córeczka Maja) Pani Małgorzata została przewieziona na oddział, jeszcze wtedy była przytomna, rozmawiała z mężem, pytała co z dzieckiem. Następnego dnia rano Pani Małgorzacie podano leki nasenne, nie było już z nią kontaktu. Lekarz podjął decyzję o przeprowadzeniu CTG (badania głowy) w wyniku którego stwierdzono, że do mózgu Pani Małgorzaty dostała się krew, a jej stan oceniono jako bardzo ciężki. Podjęta została decyzja, że zostanie przetransportowana do Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, gdzie trafiła na Oddział Intensywnej Terapii Anestezjologicznej. Została zabrana na blok operacyjny tegoż szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że ma krwiaka wielkości 5×8 cm. Po operacji usunięcia krwiaka, została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną, pomimo zaprzestania podawania środków farmakologicznych utrzymujących stan śpiączki, nie odzyskała przytomności.

Dnia 2 lutego 2020r. ponownie została ona przetransportowana do opoczyńskiego szpitala na Oddział Intensywnej Terapii, stan nie uległ zmianie. Ponadto przez sytuację panującą w kraju (stan epidemiczny) przez długi czas nie była poddawana zabiegom rehabilitacyjnym w miejscowym szpitalu, nie można jej było też umieścić w żadnym innym specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym. Kiedy tylko pojawiła się szansa na umieszczenie Pani Małgorzaty w odpowiednim ośrodku została przetransportowana do Centrum Rehabilitacji Sawimed, gdzie przebywa do dnia dzisiejszego i gdzie ma zapewnioną profesjonalną opiekę i rehabilitację.

Pan Mariusz – mąż Pani Małgorzaty każdego dnia z niecierpliwością czeka na informację, że w stanie zdrowia Pani Małgorzaty nastąpiła poprawa, czeka na moment, kiedy razem będą mogli cieszyć się z ich wspaniałej córeczki, kiedy wreszcie Pani Małgorzata będzie mogła zobaczyć, przytulić swoją Maję i wrócić do domu.

Zapisy na Charytatywny Bal Niepodległościowy na rzecz Pani Małgorzaty Jurek – Palus są prowadzone w biurze poselskim Roberta Telusa pod adresem: ul. Biernackiego 3, 26-300 Opoczno lub pod numerami telefonów 509-513-750, 661-975-459.

Plakat "Charytatywny Bal Niepodległościowy na rzecz Pani Małgorzaty Jurek-Palus"