„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

Dodano: wtorek, 26 października 2010

Drugi etap działalności Klubu Aktywnego Seniora rozpoczął się 14 października wycieczką objazdową po terenie gminy Żarnów, by poznać to co piękne i nowe lub odnowione, a zapewne nieznane niejednej osobie spośród 40–osobowej grupy seniorów.
Uczestnicy wyprawy obejrzeli m.in. boisko sportowe z pełnym zapleczem w Pilchowicach, świetnie wyposażone, zadbane i utrzymane w należytym porządku świetlice w Soczówkach, Antoniowie, Skórkowicach, Sielcu oraz strażnice OSP w Paszkowicach, Chełstach, Topolicach, Straszowej Woli, Skórkowicach, nowoczesną hydrofornię w Ruszenicach czy oczyszczalnię ścieków w Żarnowie. Świetnym przewodnikiem okazała się wójt Maria Morawska, a wyprawę zorganizowała Ewa Borończyk, kierowniczka Biblioteki Publicznej w Żarnowie a jednocześnie koordynatorka projektu PPWOW.
Z wielkim entuzjazmem a jednocześnie pełną serdecznością opiekunowie świetlic i strażnic przyjmowali wycieczkowiczów u siebie przy herbatce i słodkościach. Z pasją opowiadali o roli tych obiektów w życiu tamtejszej społeczności i planach na przyszłość. Bardzo udana wycieczka seniorów po gminie Żarnów zakończyła się w miejscowym Domu Kultury.
Wśród członków klubu jest 15 emerytowanych nauczycieli, a ponieważ wycieczka odbyła się w Dniu Edukacji Narodowej pani koordynator razem z panią wójt przygotowały niespodziankę. Wszystkim nauczycielom emerytom wręczono po jednej ślicznej czerwonej różyczce, złożono życzenia i odśpiewano im sto lat.
Uczestnicy spotkania minutą ciszy uczcili ofiary katastrofy pod Nowym Miastem. Kolejną imprezą zaplanowaną na 19 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie było spotkanie z artystą krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” Piotrem „Kubą” Kubowiczem, w ramach realizowanego I festiwalu „Muzyka i poezja na romańskim szlaku”.

Źródło – Tygodnik Opoczyński – TOP (Prezes Klubu Aktywnego Seniora)