Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu „Radosna Dolinka” w Żarnowie

Dodano: czwartek, 19 stycznia 2012

Są takie dwa dni w roku, kiedy pomimo zimowej aury każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych kochanych babć i dziadków. 19 stycznia 2012 roku w przedszkolu „Radosna dolinka” w Żarnowie odbyła się z tej okazji wielka uroczystość, na którą zaproszono wszystkie babcie i dziadków dzieci. Przedszkolaki już od samego rana niecierpliwie czekały na tę wizytę. Dziewczynki ubierały strojne suknie, a chłopcy białe koszule i krawaty.

 

Po przybyciu zaproszonych gości i zwiedzeniu przedszkola, zostali oni ciepło przywitani przez wychowawczynie, które złożyły życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Następnie w pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły bardzo ciekawy program artystyczny. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Głośne brawa rozbrzmiewały po całym przedszkolu. Frekwencja dopisała prawie w 100%. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości przygotowanymi własnoręcznie upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami oraz cudowne bukieciki kwiatów.

 

Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości na poczęstunek. Śmiechom, opowiadaniom i zabawom nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki przedszkolnej. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły pokazać, jak bardzo kochają swoje babcie i swoich dziadków.