Gimnazjalna młodzież z Żarnowa i Białaczowa w Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach

Dodano: czwartek, 12 lutego 2015

W okresie bożonarodzeniowym w Naszej Gminie odbywa się szereg uroczystości o charakterze religijno – integracyjnym. O pensjonariuszach Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach zawsze pamiętają uczniowie okolicznych szkół.

W niedzielę 25 stycznia 2015 roku młodzież z Gimnazjum w Żarnowie uczestniczyła wraz z mieszkańcami Domu we wspólnej Mszy Św. odprawianej przez ks. Marcina Wojciechowskiego z parafii św. Mikołaja w Żarnowie. Dziewczęta ze scholi parafialnej wzbogaciły cotygodniową mszę świętą pieśniami przy akompaniamencie gitary Magdaleny Bugały. Na zakończenie grupa instrumentalna „Gamma” zaprosiła mieszkańców do wysłuchania kilku kolęd i pastorałek.

W poniedziałek 26 stycznia 2015 roku piękny koncert kolęd przedstawiła grupa młodzieży z Gimnazjum w Białaczowie. W programie znalazły się nie tylko tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, ale także kolędy w nowych aranżacjach. Nawiązując do padającego za oknami śniegu młodzież wyśpiewała piosenkę „Pada śnieg”. Mieszkańcy DPS Niemojowice, zarówno podczas Mszy Świętej jak i podczas koncertu kolęd, czynnie włączali się do wspólnego śpiewu. Zawsze miło wspominają czas spędzony z młodymi ludźmi, co wyzwala w nich dużo radości i miłości. Dlatego też, zawsze serdecznie dziękują młodzieży, a także opiekunom z zaprzyjaźnionych szkół za pamięć i wspólnie spędzony czas. Jednocześnie zapraszają do dalszej współpracy…