II Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej w Żarnowie

Dodano: poniedziałek, 16 maja 2011

Szkoła Podstawowa im. Juliana Bartoszewicza od lat organizuje różnorodne przedsięwzięcia dla uczniów wielu szkół regionu. Szczególnie ożywiona współpraca dotyczy placówek oświatowych z zaprzyjaźnionych gmin Paradyż i Białaczów. I właśnie całkiem niedawno, uczniowie szkół z gmin Żarnów, Paradyż i Białaczów mieli szansę uczestniczyć w II Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej, który po raz drugi został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Żarnowie – z inicjatywy dyrektor Marii Grzybowskiej oraz nauczycielki języka angielskiego Izabeli Jakubowskiej.

 

Głównym celem festiwalu była promocja nauki języków obcych z wykorzystaniem piosenki jako środka przekazu artystycznego. Uczestnicy prezentowali piosenki swoich ulubionych i doskonale znanych artystów, m.in. Johna Lennona, Shakiry, Travie MacCoy i Celine Dion.
W tych muzycznych zmaganiach wzięło udział 30 uczestników z sześciu szkół. Swoje reprezentacje wystawiły Szkoła Podstawowa w Klewie, Szkoła Podstawowa w Przyłęku, Szkoła Podstawowa w Białaczowie i oczywiście Szkoła Podstawowa w Żarnowie. W rywalizacji uczestniczyli także gimnazjaliści z Żarnowa i Paradyża.

 

Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, IV-VI i uczniów gimnazjum. W kategorii klas I-III najlepszymi okazały się Dagmara Gołąb (SP Żarnów) i Daria Ślusarczyk (SP Klew), wśród uczniów klas IV-VI pierwszą nagrodę zdobyła Weronika Grzesińska (SP Białaczów), a w kategorii gimnazjów niepokonaną okazała się Katarzyna Wach (Gimnazjum w Paradyżu).
Festiwalowe jury oceniło walory głosowe, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestnika, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy festiwalu dostali nagrody i upominki.
Na następną edycję Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej zapraszamy już za rok…