II Turniej Drużyn Amatorskich w piłkę nożną „Powitanie lata” w Skórkowicach

Dodano: niedziela, 07 sierpnia 2011

Mimo, iż minęło już kilka tygodni od tego wydarzenia, to jednak z kronikarskiego obowiązku przypominamy, iż 26 czerwca 2011 roku w Skórkowicach odbył się II Powiatowy Amatorski Turniej Piłki Nożnej „Powitanie lata”. Tak, jak w ubiegłym roku, odbywał się pod patronatem Starosty Opoczyńskiego i Wójta Gminy Żarnów. W turnieju wzięło udział osiem amatorskich zespołów z terenu gmin Żarnów i Paradyż. Zainteresowanie sportowymi zmaganiami było bardzo duże, o czym świadczy wielka liczba kibiców – sympatyków sportu ze Skórkowic i okolicznych miejscowości. Nazwa turnieju „Powitanie lata” nikogo nie dziwiła, zwłaszcza, iż zaledwie przed kilkoma dniami, we wtorek 21 czerwca o godz. 19.16 Słońce wstąpiło w znak Raka, rozpoczynając tym samym astronomiczne lato.

Trwały już wymarzone wakacje. Ten fakt chyba sprawił, iż do turnieju zgłosiło się aż 98 zawodników, którzy już od godziny 10:00 w niedzielę, 26 czerwca rywalizowali na boisku przy dawnej szkole podstawowej. Sportowe zmagania rozpoczęły powitalne przemówienia Zenona Jęcka i Marcina Baranowskiego, współorganizatorów turnieju. Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące następujące miejscowości: Żarnów, Młynek, Skórkowice, Pilichowice, Trojanowice, Kazimierzów, Paradyż i Daleszewice. Dosyć liberalne reguły regulaminu (jak to w czasie wakacyjnego turnieju bywa) zezwalały na grę w poszczególnych drużynach piłkarzom z innych miejscowości.

Oto wyniki wszystkich eliminacyjnych spotkań w dwóch grupach: Paradyż – Skórkowice 2:1; Żarnów – Pilichowice 2:0; Trojanowice – Daleszewice 3:3; Młynek – Kazimierzów 2:0; Paradyż – Daleszewice 0:1; Skórkowice – Trojanowice 2:0; Żarnów – Młynek 2:0; Pilichowice – Kazimierzów 0:2; Paradyż – Trojanowice 1:1; Skórkowice – Daleszewice 0:0; Żarnów 1:0 Kazimierzów 1:0; Pilichowice – Młynek 1:6.

Dwa najlepsze zespoły z każdej z grup, spotkały się w półfinałach. W pierwszym spotkaniu reprezentanci Żarnowa pokonali piłkarzy z Daleszewic, natomiast drużyna z miejscowości Młynek zwyciężyła po ciekawym pojedynku team piłkarski z Trojanowic. Te dwie drużyny spotkały się w finale. Najlepszą drużyną okazał się niespodziewanie Młynek, pokonując Żarnów 5:4 (w rzutach karnych). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Trojanowic, wygrywając z reprezentacją Daleszewic.

Klasyfikacja generalna:

 1. Młynek
 2. Żarnów
 3. Trojanowice
 4. Daleszewice
 5. Paradyż
 6. Kazimierzów
 7. Skórkowice
 8. Pilichowice

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Łukasz Brzozowicz z drużyny Żarnowa, natomiast najskuteczniejszym strzelcem okazał się Piotr Dębecki z Młynka z ośmioma strzelonymi bramkami. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez wójta gminy Żarnów Krzysztofa Nawrockiego, członka Zarządu Powiatu w Opocznie Bogdana Kubiszewskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy Wiktora Macierzyńskiego. Turniej przebiegł w odpowiedniej atmosferze, nie zabrakło również sportowych emocji. Celem całego spotkania było propagowanie sportu wśród mieszkańców, jak również zdrowego trybu życia. Dzień ten z pewnością należał do wyjątkowo udanych. Wszyscy uczestnicy wyrazili nadzieję, iż podobne turnieje będą odbywać się częściej i gromadzić będą coraz więcej zainteresowanych sportem osób.

Podajemy składy najlepszych drużyn turnieju:

 • Młynek: Kamil Rybiałek, Mariusz Sobczyk, Daniel Sobczyk, Dariusz Szymczyk, Tomasz Szymczyk, Jacek Szymczyk, Piotr Dębecki, Radosław Smyka, Paweł Wołczyk, Przemysław Waszczyk, Marek Wilk, Marcin Luzeńczyk, Arkadiusz Janikiewicz i Krzysztof Kazik.
 • Żarnów: Karol Brzozowicz, Łukasz Brzozowicz, Michał Fornal, Michał Stańczyk, Mateusz Stańczyk, Michał Gorzela, Jarosław Kowalski, Michał Ruszkiewicz, Damian Otwinowski, Michał Lasota, Łukasz Grodzicki i Paweł Świderski.
 • Trojanowice: Michał Polewczyk, Damian Bartyzel, Sławomir Wilk, Albert Bociek, Jacek Przybyła, Marcin Wilk, Dariusz Malaga, Emil Twardowski, Tomasz Ściubeł, Łukasz Wilk i Daniel Sapelecki.

Dla uczestniczących w turnieju sportowców oraz wszystkich kibiców panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich 18 plus ze Skórkowic przygotowały pyszny posiłek, który serwowany był pod namiotami bez ograniczeń. Warto wspomnieć o sponsorach, dzięki którym impreza była tak udana. Byli nimi: Urząd Gminy w Żarnowie, Starostwo Powiatowe w Opocznie, Christiana Dąbrowscy, Andrzej Wroniszewski oraz Dariusz i Monika Jędrzejczakowie.

Po bardzo emocjonujących rozgrywkach nadszedł czas na drugą część imprezy, którą była zabawa taneczna na świeżym powietrzu. Licznie zebranym miłośnikom tańca swe nieprzeciętne umiejętności zaprezentował zespół Kasaraba. Przy dźwiękach znanych przebojów zabawa trwała do północy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania II Turnieju Drużyn Amatorskich w piłkę nożną w Skórkowicach, a zwłaszcza miejscowej bardzo aktywnej i zaangażowanej grupie usportowionej młodzieży, kobietom z lokalnego stowarzyszenia, sponsorom oraz strażakom z OSP Skórkowice.

Przepraszamy internautów za zwłokę w opublikowaniu powyższego tekstu…