III Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej w Żarnowie

Dodano: piątek, 18 maja 2012

W piątek, 11 maja 2012 roku uczniowie szkół z gmin Żarnów oraz Paradyż mieli szansę uczestniczyć w III Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Żarnowie przez dyrektor Marię Grzybowską oraz nauczycielkę języka angielskiego Izabelę Jakubowską. Głównym celem festiwalu jest promocja nauki języków obcych z wykorzystaniem piosenki jako środka przekazu. W tegorocznej edycji artystycznego współzawodnictwa uczestnicy prezentowali piosenki swoich ulubionych i doskonale znanych artystów, między innymi: Celine Dion, Kate Perry, Rolling Stones czy Seleny Gomez.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 30 uczestników z pięciu szkół. W kategorii szkół podstawowych wystąpili soliści ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie oraz Szkoły Podstawowej w Żarnowie. W kategorii gimnazjalnej wystąpili młodzi artyści z Żarnowa, Białaczowa oraz Paradyża. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych. W klasyfikacji klas I-III najlepszymi okazały się Weronika Lesiak, Monika Reszelewska i Marta Szmitkowska ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie. W kategorii klas IV-VI pierwszą nagrodę zdobyła uczennica z Białaczowa – Weronika Grzesińska, a w kategorii gimnazjum niepokonaną okazała się Faustyna Woźniak – uczennica Gimnazjum w Paradyżu. W kategorii duetów zwycięzcami zostali uczniowie Gimnazjum w Żarnowie: Mateusz Jędrasik i Maciej Stępień, a także Katarzyna Wach i Patryk Białecki z Gimnazjum w Paradyżu. Jury oceniało walory głosowe, muzykalność, poczucie rytmu, dobór repertuaru dostosowany do wieku uczestnika, poprawność językową oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody i upominki.

Na następną edycję Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej zapraszamy już za rok, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy…