IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dodano: wtorek, 25 marca 2014

W marcu 2014 roku w Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Opoczyńskiego pan Marek Ksyta, a organizatorkami konkursu były nauczycielki języka niemieckiego – Edyta Kazimierczyk i Agnieszka Róg.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz językiem krajów niemieckojęzycznych a także podnoszenie poziomu umiejętności językowych młodzieży oraz pogłębienie wiedzy w tym zakresie. Konkurs miał formę pisemną i polegał na rozwiązaniu testu przygotowanego przez organizatora na podstawie zagadnień programowych. W konkursie wzięło udział 31 uczniów reprezentujących osiem szkół gimnazjalnych z powiatu opoczyńskiego: Gimnazjum w Białaczowie (opiekun – Anna Gaca), Gimnazjum w Mniszkowie (opiekun – Katarzyna Ciesielska), Gimnazjum w Ogonowicach (opiekun – Małgorzata Kochanowska), Gimnazjum w ZSS nr 2 w Opocznie (opiekun – Kamila Słowicka), Gimnazjum w ZSS nr 3 w Opocznie (opiekun – Edyta Skorupska), Gimnazjum w ZSPryw. w Opocznie ( opiekun – Jolanta Śpiewak), Gimnazjum w Paradyżu (opiekun – Edyta Kazimierczyk) i Gimnazjum w Żarnowie (opiekun – Edyta Kazimierczyk).

Konkurs zorganizowany był na bardzo wysokim poziomie. Organizatorzy zadbali o korzyści wynikające ze wspólnych spotkań germanistów w powiecie organizując konferencję metodyczną  pt; „ Praca z dyslektykiem”, którą poprowadził pan Przemysław Ogrodowczyk konsultant metodyczny wydawnictwa Nowa Era.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu w składzie:

I miejsce – Igor Perlikowski – Gimnazjum w Paradyżu

II miejsce – Patrycja Franczak – Gimnazjum w Mniszkowie

III miejsce – Wiktoria Korecka – Gimnazjum w Żarnowie.

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się:

I miejsce – Gimnazjum w Mniszkowie

II miejsce – Gimnazjum w ZSS nr 2 w Opocznie

III miejsce – Gimnazjum w Białaczowie

Nagrody dla zwycięzców oraz pozostałych uczestników konkursu zostały ufundowane przez Radę Rodziców w Gimnazjum w Żarnowie, Wydawnictwa: Nowa Era oraz WSiP, a także przez Goehte Instytut w Warszawie. Organizatorzy składają serdecznie podziękowania Dyrekcji, Radzie Rodziców przy Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie, nauczycielom ze szkół gimnazjalnych powiatu opoczyńskiego, którzy przygotowali młodzież do konkursu a tym samym odpowiedzieli na zaproszenie.