Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego po raz kolejny w Żarnowie

Dodano: poniedziałek, 11 lipca 2022

Kilka tygodni temu, zarówno w kościele św. Mikołaja w Żarnowie, jak i w znajdującej się nieopodal remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Był nim Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego, zwany od lat „Złotymi Godami”. Przez pary, legitymujące się długim, bo ponad 50-letnim stażem małżeńskim, było to bardzo długo wyczekiwane wydarzenie, które w minionych dwóch latach nie mogło się odbyć – z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa i związane z nim zagrożenia dla zdrowia seniorów.

Wielkim przeżyciem dla małżonków i ich rodzin, było uczestnictwo w jubileuszowej, uroczystej Mszy Świętej, celebrowanej przez proboszcza, ks. kan. Grzegorza Zbroszczyka. Podczas liturgii, jubilaci uroczyście odnowili śluby małżeńskie, które składali przed 50-ciu i więcej laty.

W bieżącym roku, Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego obchodziło dziewięć par, legitymujących się ponad pięćdziesięcioletnim stażem. Byli nimi: Zdzisława i Bolesław Kołtunowscy (data zawarcia związku małżeńskiego – 10.04.1970 r.) z Żarnowa, Marianna i Stanisław Skulscy (22.08.1970 r.) z Niemojowic, Helena i Władysław Kwiecień (28.08.1970 r.) z Soczówek, Zofia i Józef Głąbała (03.10.1970 r.) z Ruszenic – Kolonii, Teresa i Władysław Kozińscy (11.09.1971 r.) z Żarnowa, Krystyna i Stanisław Sikora (09.05.1970 r.) z Miedznej Murowanej, Marianna i Mieczysław Trojanowscy (25.07.1970 r.) z Malkowa, Elżbieta i Jerzy Zelga (10.04.1971 r.) z Niemojowic oraz Irena i Henryk Antosik (19.12.1970 r.) z Żarnowa. Niestety, nie wszyscy z rozmaitych przyczyn (w tym również i zdrowotnych), mogli przybyć na tę niecodzienną uroczystość.

Wójt Krzysztof Nawrocki – pełniący jednocześnie funkcję kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w  Żarnowie – wręczył obecnym na uroczystości siedmiu parom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Zastępca Wójta Elżbieta Przybył wręczyła małżonkom listy gratulacyjne, a  kwiaty – Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Błażejewski. W uroczystości wzięli udział również radni i sołtysi sołectw, w których mieszkają jubilaci.

Przyznane medale to wyraz wdzięczności za codzienny trud, wychowanie dzieci i wzajemne wspieranie się we wszystkich chwilach dnia codziennego. W uroczystości uczestniczył również ks. kan. Grzegorz Zbroszczyk, proboszcz żarnowskiej parafii oraz najbliższe rodziny świętujących. Jubileusz uświetnił występ wokalno – instrumentalny w wykonaniu absolwentek Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie – Zuzanny Kołodziejczyk i Marii Piekutowskiej, pod przewodnictwem ks. Michała Pietrzyka, wikariusza parafii św. Mikołaja w Żarnowie. Następnie jubilatów oraz wszystkich gości zaproszono do stołów na jubileuszowy tort oraz poczęstunek, wzniesiono toast szampanem i odśpiewano gromkie życzenia „Stu lat”. Wykonano również wspólne pamiątkowe zdjęcie, które m.in. prezentujemy poniżej…

Kliknij, aby powiększyć…

Złote Gody 2022 (1)

Złote Gody (2) Złote Gody (3) Złote Gody (4) Złote Gody (5) Złote Gody (6) Złote Gody (7) Złote Gody (8) Złote Gody (9) Złote Gody (10) Złote Gody (11) Złote Gody (12) Złote Gody (13)