Kolejne sportowe sukcesy gimnazjalistów z Żarnowa

Dodano: piątek, 15 kwietnia 2011

W końcu marca hala sportowa Gimnazjum im. 25 pułku piechoty AK w Żarnowie znów była areną sportowych zmagań młodzieży. Tym razem – przez dwa kolejne dni – odbywały się tutaj Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego szkół gimnazjalnych w piłkę siatkową chłopców i dziewcząt, organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Opocznie. Zawody odbywały się pod patronatem starosty opoczyńskiego Jana Wieruszewskiego.

Rywalizacja chłopców zgromadziła reprezentantów 9 gimnazjów: Paradyż, Białaczów, Drzewica, Szadkowice, Mniszków, Poświętne, Bukowiec Opoczyński, Opoczno (Zespół Szkół Prywatnych) oraz Żarnów. Przyjęto zasadę, iż każdą gminę reprezentuje jedna drużyna, a największą gminę Opoczno – dwa zespoły. Drużyny podzielono na dwie grupy. W pierwszej znaleźli się: Drzewica, Szadkowice (gmina Sławno), Poświętne, Bukowiec Opoczyński i Żarnów, a w drugiej – ZSP Opoczno, Paradyż, Białaczów i Mniszków.

W grupie I zwycięstwo odnieśli gimnazjaliści z Żarnowa, a drugie miejsce zajęli reprezentanci Drzewicy. W grupie drugiej najlepsi były siatkarze z Opoczna, a tuż za nimi uplasowali się uczniowie z Paradyża.

Pomiędzy tymi drużynami doszło do walk półfinałowych, w nich Żarnów zwyciężył Paradyż 2:1, a Drzewica pokonała ZSP Opoczno 2:0. Pokonani w tych pojedynkach walczyć mieli o III miejsce, a zwycięzcy – o tytuł mistrza powiatu w roku szkolnym 2010/2011

Mecz o III miejsce został rozstrzygnięty na korzyść zespołu z Paradyża, który pokonał Opoczno 2:0, a w finale po zaciętej walce zwyciężyli gimnazjaliści z Drzewicy, którzy pokonali Żarnów 2:1.

Ostateczne wyniki zawodów są następujące:

1. Drzewica

2. Żarnów

3. Paradyż

4. ZSP Opoczno

Skład drużyny z Żarnowa: Robert Szewczyk, Damian Nowak, Tomasz Górski, Michał Jakóbczyk, Dariusz Kucharski, Konrad Piotrowski, Łukasz Nowak i Szymon Nowak. Nasz zespół zdobył wicemistrzostwo powiatu. Opiekunem drużyny był Wiesław Rataj.

W Mistrzostwach Powiatu w piłkę siatkową dziewcząt wzięło udział 7 drużyn. Do Gimnazjum w Żarnowie przybyły reprezentantki szkół gimnazjalnych z Paradyża, Szadkowic (gmina Sławno), Mniszkowa, Białaczowa, Opoczna (Gimnazjum nr 3), Mroczkowa Gościnnego (gmina Opoczno) oraz Żarnowa. Drużyny gimnazjalistek podzielono na dwie grupy. W pierwszej znalazły się uczennice z Paradyża, Opoczna i Szadkowic, a w drugiej – dziewczęta z Białaczowa, Mroczkowa Gościnnego, Mniszkowa i Żarnowa. Do półfinałów zakwalifikowano najlepsze drużyny z grup eliminacyjnych. W pierwszym półfinale gimnazjalistki z Żarnowa pokonały Opoczno 2:0, a w drugim zwyciężyły dziewczęta z Paradyża, które zwyciężyły Białaczów – również 2:0.
Mecz o III miejsce zakończył się zwycięstwem drużyny z Białaczowa, która pokonała Opoczno 2:1, a w finale po emocjonującej walce zwyciężyły gimnazjalistki z Żarnowa, które pokonały uczennice z Paradyża 2:1.
Ostateczne wyniki zawodów są następujące:
1. Żarnów
2. Paradyż
3. Białaczów
4. Opoczno
I tak, mistrzem powiatu została drużyna Gimnazjum w Żarnowie, w skład której wchodziły gimnazjalistki: Iwona Mularczyk, Kamila Stańczyk, Agata Natkańska, Izabela Szymaszek, Żaneta Madej, Iwona Brzeska, Izabela Bugała, Ewelina Wolska, Karolina Wieczorek, Paulina Druszcz, Ilona Jakóbczyk i Ewelina Wójcik. Drużynę prowadziła Barbara Kantor.
Dodać należy, iż nasze mistrzynie po kilku dniach wzięły udział w Mistrzostwach Rejonu SZS w Tomaszowie Mazowieckim (tzw. półfinały wojewódzkie), gdzie udanie reprezentowały powiat opoczyński. W rywalizacji rejonowej zajęły III miejsce.
Serdecznie wszystkim gratulujemy…