Kolejne ważne wydarzenie w Stajni Artystycznej Marcinków

Dodano: piątek, 19 stycznia 2018

Marzena Michałowska – Kowalik, właścicielka Stajni Artystycznej Marcinków zaprasza w niedzielę, 28 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 na monodram „Kamień na kamieniu” na podstawie powieści Wiesława Myśliwskiego. Dzięki wspaniałej literaturze śmiech widowni miesza się z głęboką refleksją. Interaktywny charakter akcji scenicznej sprawia, że monodram odbierany jest jak spektakl.

Andrzej Róg to od 1984 roku aktor Teatru STU, współpracujący jako aktor i reżyser ze scenami Krakowa, Tarnowa i Łodzi. Główną Nagrodę Aktorską otrzymał za rolę w spektaklu „Kamień na kamieniu” na XLI Tyskich Spotkaniach Teatralnych 2014.

W teatralnej adaptacji powieści W. Myśliwskiego, A. Róg skupia się na tematach dotyczących jego pokolenia, oraz młodych ludzi żyjących tu i teraz. Kieruje się słowami samego autora: „literatura jest nie tylko poszukiwaniem prawdy o świecie, jest także, a może przede wszystkim, poszukiwaniem prawdy o sobie samym…” Widzowie stają się uczestnikami opowieści o bohaterze każdego polskiego zaścianka, „słowiańskiej duszy” – Szymka Pietruszki.

W niedzielę 28 stycznia na scenie w Marcinkowie wystąpią: Andrzej Róg i akordeonista Jacek Hołubowski. Spektakl trwa 1 h 15 min. Początek o godz. 18.

Bilety w cenie 35 zł można rezerwować pod numerem telefonu: 508 126 577. Do zobaczenia w Marcinkowie! W załączeniu – plakat. Kliknij, aby powiększyć…