Konferencja rolna „Przyszłość polskiej wsi – zagrożenia i nadzieje”

Dodano: poniedziałek, 14 marca 2011

Z inicjatywy posła Roberta Telusa w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się konferencja rolna województwa łódzkiego „Przyszłość polskiej wsi – zagrożenia i nadzieje”. Współorganizatorami tego ważnego dla rolników wydarzenia byli senator Grzegorz Wojciechowski oraz jego brat, jeden z najbardziej znanych europarlamentarzystów – Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Konferencja była zwieńczeniem cyklu spotkań w wyborczym okręgu piotrkowskim. Poprzednie konferencje odbywały się w powiatach tomaszowskim, radomszczańskim, bełchatowskim, piotrkowskim, rawskim i skierniewickim. Wszystkie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród rolników, a także przedstawicieli lokalnych samorządów lokalnych i Sejmiku Województwa Łódzkiego. W opoczyńskim spotkaniu wziął udział wójt gminy Żarnów. Dariusz Natkański

W konferencji uczestniczyli również rolnicy z gminy Żarnów, w tym sołtys wsi Nadole – Dariusz Natkański, który podczas dyskusji w bardzo emocjonalny i merytoryczny sposób poruszył istotną dla wszystkich problematykę opłacalności produkcji rolnej. Do wystąpienia odniósł się europoseł Janusz Wojciechowski, który obiecał obronę interesów polskich rolników w Brukseli i walkę o zwiększenie wysokości dopłat unijnych.

Spotkanie było relacjonowane przez lokalne i regionalne media. Jego edukacyjną wartość znacznie podkreśliła obecność ekspertów z różnych dziedzin wspierających produkcję rolną i hodowlę zwierząt.