Konkurs na film promujący ideę Narodowego Spisu Powszechnego – „Dlaczego liczy się każdy?”

Dodano: czwartek, 29 kwietnia 2021

Drodzy Mieszkańcy Gminy Żarnów, pragniemy Was poinformować o konkursie filmowym organizowanym przez Urząd Statystyczny w Łodzi – „Dlaczego liczy się każdy?”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 przypada w stulecie pierwszego spisu powszechnego w Rzeczypospolitej Polskiej, który został przeprowadzony w 1921 r. Spisy ludności to najważniejsze badania statystyczne realizowane nie tylko w Polsce, lecz także we wszystkich krajach w Europie i na świecie. Uzyskana w nim wszechstronna wiedza na temat Polski i jej mieszkańców to ogromny kapitał społeczeństwa na przyszłość.

Konkurs organizowany przez Urząd Statystyczny w Łodzi ma na celu promowanie idei Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz stwarza Uczestnikom możliwość zaprezentowania talentu, kreatywności i pomysłowości.

Prace konkursowe wraz z Formularzem zgłoszeniowym należy wysłać w formie elektronicznej do 12 czerwca 2021 r. za pomocą usługi „WeTransfer” (https://wetransfer.com/) na adres e-mail: konkursy_LDZ@stat.gov.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: Konkurs filmowy, imię i nazwisko autora.

Pliki do pobrania:

  1. Regulamin konkursu „Dlaczego liczy się każdy?”
  2. Formularz zgłoszeniowy ( PDF | DOCX )

Kliknij, aby powiększyć…