Mapa Gminy Żarnów z opisem historii wsi w Soczówkach, Malkowie, Wierzchowisku i Paszkowicach

Dodano: poniedziałek, 01 grudnia 2014

Jesienią 2014 roku w centralnych miejscach większości miejscowości (obok kościołów, kaplic, świetlic, przystanków lub skrzyżowań) pojawiły się nowe, estetyczne tablice z mapą Gminy Żarnów i szczegółowym opisem historii poszczególnych wsi. Tablice wykonano z konstrukcji stalowych i grubej płyty PCV, co gwarantuje ich trwałość. Projektantem tablic był wójt Krzysztof Nawrocki, a realizacją tablic zajęła się firma Alfa – Cer Wiesława Kwiatkowskiego, która ma swoje siedziby w Kopaninach (gmina Końskie) i Miedznej Murowanej (gmina Żarnów). Tablice zdobią większość miejscowości Gminy Żarnów, promują nasze lokalne dziedzictwo i ułatwiają orientację turystom. Promocyjne tablice – które bardzo cieszą mieszkańców – mają wymiary 2,0 x 1,5 m i są na stałe związane z podłożem. Poniżej – zamieszczono wizerunki tablic w Soczówkach, Malkowie, Wierzchowisku i Paszkowicach.

W dużej miejscowości Soczówki zainstalowano dwie tablice o identycznej treści. Obydwie znajdują się przy drodze wojewódzkiej Żarnów – Końskie (z obydwu stron jazdy). Jedną z nich zainstalowano nieopodal Domu Ludowego w Soczówkach (przy drodze prowadzącej do Wierzchowiska i Szymanowa), a drugą – przy parkingu obok sklepu spożywczego.

W Malkowie, Wierzchowisku i Paszkowicach tablice stanęły w centralnych miejscach wsi, tuż obok kapliczek i skrzyżowań dróg gminnych.

Kliknij, aby powiększyć…