Mieszkańcy Gminy! Koło Gospodyń Wiejskich w Miedznej Murowanej zaprasza na festyn!

Dodano: piątek, 10 września 2021

W ramach Narodowego Programu Szczepień „#Szczepimy się z KGW” w niedzielę, 12 września 2021 roku w godz. od 11.00 do 20.00 w Miedznej Murowanej, na bardzo funkcjonalnym i okazałym placu przy Wiejskim Domu Kultury przy ul. Opoczyńskiej oraz Głównej, odbędzie się festyn dla mieszkańców. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, kierowane przez Panią Renatę Gwaderę, zgłosiło akcję promocyjną do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które przekazało środki finansowe na organizację tego ważnego wydarzenia. Akcję wspiera bardzo zaangażowany sołtys wsi – Marek Wojciechowski, który w 2020 roku w plebiscycie „Dziennik Łódzkiego” został Sołtysem Roku Powiatu Opoczyńskiego, zdobywając 724 głosy!

Koło Gospodyń Wiejskich w Miedznej Murowanej zobowiązało się do zapewnienia możliwości szczepienia dla uczestników przez 5 godzin, na podstawie umowy KGW z punktem szczepień, przeprowadzenie kampanii informacyjnej o organizowanym festynie, a także zorganizowanie minimum trzech atrakcji dla uczestników imprezy.

Zgodnie z zobowiązaniami, w programie festynu przewidziano liczne atrakcje – tzw. strefę gastronomiczną dla wszystkich, pokaz ratownictwa medycznego oraz pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, pokazy rękodzieła ludowego, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, upominki dla osób zaszczepionych w trakcie festynu, a także występ zespołu muzycznego „Marex” Marka Jaworskiego.

Podczas festynu będzie możliwość zaszczepienia się jednorazową szczepionką Johnson&Johnson w godzinach od 11.00 do 16.00.

W Gminie Żarnów jest jeszcze wiele osób, które nie wzięły udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jeśli ktoś miałby ochotę, to może tego obowiązku dokonać również w Wiejskim Domu Kultury w Miedznej Murowanej w godzinach 11.00 – 16.00. Przypominamy, iż spis jest obowiązkowy dla wszystkich.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Żarnów.

Kliknij, aby powiększyć…

#szczepimysie

Mapa Gminy Żarnów