Mieszkanka Naszej Gminy Paulina Marcinkiewicz w finale wojewódzkim konkursu Miss Polonia!

Dodano: sobota, 05 lipca 2014

W minioną sobotę na rynku łódzkiej Manufaktury odbył się finał wyborów Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2014. To wyjątkowe przedsięwzięcie odbyło się z udziałem Naszej Mieszkanki – studentki Pauliny Marcinkiewicz, o której wcześniej pisaliśmy na naszej stronie www.zarnow.eu, zachęcając czytelników do głosowania w konkursie na Miss Publiczności. Udział Pauliny w tak prestiżowym przedsięwzięciu, jakim jest regionalny finał konkursu Miss Polonia 2014 to wielki sukces i wyróżnienie dla całej Gminy Żarnów!

W finale wystąpiło 18 kandydatek z całego województwa, wśród nich jedyna reprezentantka powiatu opoczyńskiego – Paulina Marcinkiewicz ze Zdyszewic w gminie Żarnów. Koronę najpiękniejszej mieszkanki naszego województwa włożyła Magdalena Michalak z Konstantynowa Łódzkiego. I wicemiss została Katarzyna Włodarek z Wielunia, a tytuł II wicemiss przypadł Paulinie Zarębie z Rawy Mazowieckiej. Podczas gali zaśpiewali uczestnicy programu „The Voice Of Poland” Michał Karpacki i Michał Szyc, a także Marcin Spenner z „X-Factor”. Nie zabrakło także pokazów tanecznych. Kandydatki prezentowały się widzom i jurorom w strojach sportowych, letniej kolekcji marynarskiej, strojach kąpielowych.

Reprezentantka Naszej Gminy awansowała do ścisłego finału konkursu, w którym kandydatki prezentowały się w sukniach wieczorowych oraz odpowiadały na pytania prowadzących galę. Zanim ogłoszono werdykt jury doszło do sytuacji, jakiej w 9-letniej historii wyborów Miss Polonia Województwa Łódzkiego jeszcze nie było. Na scenie pojawił się opocznianin Łukasz Pierzyński, były piłkarz Woya Bukowiec, Ceramiki Paradyż, a obecnie Lechii Tomaszów Mazowiecki, i w obecności setek widzów i kamer telewizyjnych poprosił Paulinę Marcinkiewicz o rękę. Jego oświadczyny ku radości wszystkich zgromadzonych na rynku manufaktury i stojących na scenie kandydatek do tytułu Miss zostały przyjęte.

Występ w finale konkursu kandydatki z Naszego Powiatu to nie jedyne opoczyńskie akcenty tegorocznych wyborów Miss. W ramach akcji „Miss Polonia Województwa Łódzkiego – Najpiękniejsza Marka Regionu” na terenie Manufaktury odbywały się prezentacje miast współpracujących z organizatorami wyborów Miss Województwa Łódzkiego. Pokazy taneczne, muzyczne oraz specjalistów od pielęgnacji włosów, stylizacji fryzur oraz wizażu przyciągały tłumy widzów. Gminę Opoczno reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bukowca Opoczyńskiego, serwując przechodniom m.in. potrawy regionalne. Ponad godzinny koncert na scenie głównej dał big – band Orkiestry Miejskiej w Opocznie, prowadzony przez kapelmistrza Rafała Kądzielę, zbierając bardzo pochlebne opinie.

Źródło: Gmina Opoczno