Obchody roku Juliana Tuwima w Szkole Podstawowej w Żarnowie

Dodano: piątek, 17 maja 2013

Któż z nas nie czytał w dzieciństwie wierszy Juliana Tuwima, takich jak „Lokomotywa”, „Abecadło” czy „Bambo”. Ten poeta był autorem wierszy dla odbiorców w różnym wieku. Tę różnorodność  tematyczną twórczości Juliana Tuwima starali się pokazać uczniowie klas I –VI Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie, prezentując w maju 2013 roku część artystyczną poświęconą temu wybitnemu poecie, w związku z obchodami roku Tuwima.

Najmłodsi uczniowie rozbawili publiczność aktorskimi recytacjami wierszy adresowanych do dzieci. Nieco starsi przedstawili malowane słowem krajobrazy w różnych porach roku oraz zabrali zgromadzonych w niezwykłą podróż przez polskie miasta, z którymi poeta był związany, a które zostały przez niego uwiecznione w poetyckich opisach. Zachwycające były także recytacje wierszy o tematyce patriotycznej i miłosnej prezentowane przez uczniów klas starszych. Nie zabrakło również piosenek autorstwa Juliana Tuwima, takich jak „Wspomnienie” w wykonaniu Czesława Niemena oraz „ Abecadło” i
Miłość Ci wszystko wybaczy” w wykonaniu uczennic z klas piątych. Po zakończeniu części artystycznej, którą wraz z uczniami przygotowały nauczycielki Edyta Słodkowska, Anna Stańczyk i Małgorzata Kubiszewska, głos zabrała dyrektor Maria Grzybowska, która wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu wiedzy o Julianie Tuwimie.

Źródło: SP Żarnów