Pasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej w Żarnowie

Dodano: poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Uroczyste pasowanie na czytelnika klas pierwszych w połączeniu ze świętem babci i dziadka w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie stało się już tradycją. Na tegorocznym spotkaniu, w placówce gościli babcie i dziadków, którzy przyjechali do szkoły z terenu prawie całej gminy.

Dyrektor szkoły, Maria Grzybowska podziękowała za liczne przybycie i złożyła solenizantom szczere życzenia. Tę miłą, niecodzienną uroczystość integracyjną, przygotowaną pod kierunkiem bibliotekarki Emilii Zelgi rozpoczął występ uczniów z koła bibliotecznego pt. „W świecie baśni”. Punktem kulminacyjnym było złożenie uroczystego przyrzeczenia książce i pasowanie na czytelników, po czym pierwszoklasiści obdarowani zostali kolorowymi zakładkami oraz pamiątkowymi książeczkami wręczonymi przez panią dyrektor.
W dalszej części spotkania dzieci przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: Elżbiety Białeckiej i Urszuli Roszkowskiej–Piekielnik recytowały okolicznościowe wierszyki i śpiewały piosenki, a następnie wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane kwiaty.
Miła, rodzinna atmosfera panowała również podczas słodkiego poczęstunku. Babcie i dziadkowie zostali ugoszczeni herbatą i ciastami przygotowanymi przez rodziców. Podczas poczęstunku uczniowie z zespołu folklorystycznego „Żarnowianie”, prowadzonego przez Emilię Zelgę włączyli dziadków do wspólnej „Zabawy z kataryniarzem” i śpiewania piosenek z ich młodzieńczych lat. Spotkanie kilku pokoleń było okazją do wspólnych rozmów i wspomnień. Nie dziwi więc fakt, że babcie i dziadkowie z łezką w oku dziękowali za pamięć o ich święcie i jak co roku czuli się bardzo usatysfakcjonowani.