Iwona Mularczyk najlepsza w powiatowym konkursie ekonomicznym

Dodano: poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Wielki sukces odniosła żarnowska gimnazjalistka Iwona Mularczyk. Uczennica kl. IIIc Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie zwyciężyła w prestiżowym powiatowym konkursie ekonomicznym „Ekonomię znasz – sukces w kieszeni masz”, organizowanym corocznie przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie. Każdorazowo współzawodnictwo odbywa się pod patronatem starosty opoczyńskiego i cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży gimnazjalnej. Przypomnijmy, w ubiegłym roku nasza gimnazjalistka Aleksandra Tracz, zaliczana była również do najlepszych.
„Ekonomię znasz – sukces w kieszeni masz” to motyw przewodni już IV edycji konkursu ekonomicznego. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: w pierwszym uczniowie klas trzecich gimnazjów z powiatu opoczyńskiego w swoich macierzystych szkołach (około 900 osób) rozwiązywali test z zakresu modułu: wychowanie do aktywnego udziału w życiu gospodarczym, w drugim etapie – rozwiązywali zadania o treści ekonomicznej oraz przedstawiali prezentację multimedialną na jeden z wybranych tematów. Młodzież wykazała się doskonałą znajomością zagadnień ekonomicznych oraz ciekawymi pomysłami.
Jury w składzie: Monika Daniel, Janina Piekielnik oraz Hanna Zielińska dokonało16 marca 2011 roku podsumowania wyników uzyskanych przez uczniów w poszczególnych etapach. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Iwona Mularczyk z Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie
II miejsce – Jan Białek z Gimnazjum w Drzewicy i Tomasz Kopeć z Gimnazjum w Wygnanowie
III miejsce – Natalia Rudzka z Gimnazjum nr 2 w Opocznie
Wyróżnienia otrzymali Edyta Wąsowicz z Gimnazjum w Białaczowie, Anna Szymańska z Gimnazjum w Szadkowicach i Adam Zalega z Gimnazjum nr 3 w Opocznie.
Wszyscy uczestnicy powiatowego etapu konkursu w dniu 25 marca 2011 roku otrzymali atrakcyjne nagrody i upominki, które wręczał dyrektor ZSP nr 1 w Opocznie Marek Zieliński.
Serdecznie gratulujemy trzecioklasistce Iwonie Mularczyk i życzmy sukcesów w szkole ponadgimnazjalnej. Wierzymy gorąco, iż jeszcze przysporzy nam wielu powodów do radości i będzie nadal promować swoją rodzinną gminę Żarnów.