Podsumowanie działalności Klubu Aktywnego Seniora w Żarnowie w 2019 roku

Dodano: piątek, 06 marca 2020

Klub Aktywnego Seniora w Żarnowie już od 9 lat działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej. W dniu 8 lutego 2020 r. w Domu Kultury w Żarnowie odbyło się podsumowanie jego działalności w roku 2019. Spotkanie było połączone z minionymi świętami dziadków i zbliżającymi się walentynkami. Gości powitała prezes klubu Urszula Aleksandrowicz. Wśród obecnych byli m.in. Zastępca Wójta Gminy Żarnów – Elżbieta Przybył, radna powiatu Maria Morawska i kierownik biblioteki Ewa Borończyk. Część artystyczną dla seniorów przygotował dziecięcy zespół muzyczny pod kierunkiem Marka Jaworskiego.

Po występie ponownie głos zabrała Urszula Aleksandrowicz, która przypomniała wszystkie wydarzenia minionego roku, których uczestnikami byli członkowie klubu. Oto obszerny fragment Jej wystąpienia: (…) W ciągu roku byliśmy na trzech wycieczkach. Wczesną wiosną pojechaliśmy w trasę Łańcut – Rzeszów. W Łańcucie zwiedziliśmy znany zamek Lubomirskich i Potockich, a z racji trwającego wówczas XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną. Rzeszów zauroczył nas bogactwem swoich zabytków, w tym największą atrakcją turystyczną, jaką jest Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie Piwnice”. Nie zabrakło również wspólnej fotografii przy pomniku Tadeusza Nalepy. W ramach współpracy gminnych bibliotek z Żarnowa i Poświętnego latem – 6 sierpnia odwiedziliśmy Gminę Poświętne. Na miejscu powitała nas sekretarz gminy, a w rolę przewodników wcielili się kierownik GBP i dyrektor GOK. Ogromne wrażenie wywarła na nas wizyta w domu płk Mariana Zacha. Odwiedziliśmy miejsca sakralne i poznaliśmy filmowe atrakcje tej gminy. Bardzo mile wspominamy tę wycieczkę. Jesienią 24 września udaliśmy się na Górny Śląsk. W programie mieliśmy: Tarnowskie Góry – spływ Sztolnią Czarnego Pstrąga, Pszczyna – Zamek Hochbergów i Tychy – Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Ponieważ działamy przy Gminnej Bibliotece Publicznej bierzemy czynny udział we wszystkich ogólnopolskich akcjach bibliotecznych promujących biblioteki i czytelnictwo. Takie akcje, jak: w maju -Tydzień Bibliotek, we wrześniu – Narodowe Czytanie, w październiku – Noc Bibliotek, odbywają się z naszym licznym udziałem. Braliśmy udział w kursie komputerowym, który trwał od kwietnia do września (120 godzin nauki, zakończone egzaminem i uzyskaniem certyfikatu ECCC) w lokalu biblioteki.
Od jakiegoś czasu organizowane są spotkania dla seniorów na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. W omawianym roku 31 sierpnia uczestniczyliśmy w Wojewódzkich Dniach Seniora w Piotrkowie Trybunalskim, i 22 listopada w Senioraliach Opoczyńskich zorganizowanych w Żarnowie. Dużą popularnością wśród członków naszego klubu cieszą się spotkania integracyjne. W minionym roku było ich kilka w różnych ciekawych miejscach.Tradycyjnie rok zakończyliśmy balem sylwestrowym w Domu Kultury w Żarnowie.

Po wysłuchaniu sprawozdania, wyróżnionych zostało kilka osób spośród seniorów, którym złożono podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w pracę klubu. Wszyscy obecni otrzymali przygotowaną broszurkę informacyjną o działaniach Klubu w 2019 r. a także upominki z okazji walentynek. Następnie rozpoczęła się część integracyjna.

Zachęcamy do obejrzenia fotografii ze spotkania.

kliknij, aby powiększyć…