Puchar Dyrektora dla Dominiki

Dodano: poniedziałek, 23 listopada 2015

18 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Dyrektora ZSP nr 2. Hasło przewodnie turnieju brzmiało 2150…Kobieta w przyszłości. Inspiracje nowoczesnymi technologiami i materiałami we fryzurze, makijażu i stroju”. Do konkursu stanęły uczennice fryzjerstwa z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Końskich, Żarnowa, Kielc, Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego i Suchedniowa. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Konecki – Bogdan Soboń.

Za cele konkursu organizatorzy wybrali: wyłonienie młodych, obiecujących fryzjerów, zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności zawodowych, zachęcanie uczniów do systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy, zaszczepienie w młodzieży zasad zdrowej rywalizacji oraz promowanie idei konkursu, jako środka umożliwiającego uzewnętrznienie własnego potencjału.

Do jury zaproszeni zostali: przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Końskich, branży fryzjerskiej, Ochotniczego Hufca Pracy w Końskich, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Końskich. Z każdej ze szkół wg zasad regulaminu w konkursie mogło wystąpić po dwóch zawodników.

Uczennice w ciągu 60 minut czesały swoją wersję mieszkanki globu ziemskiego z roku 2150 , a jurorzy oceniali prace pod względem: kreatywności, estetyki wykonania, harmonii stylistycznej fryzury oraz nowoczesności zastosowanych rozwiązań. Punktowane były również makijaż i strój. Po części warsztatowej konkursu w sali gimnastycznej ZSP nr 2 odbyła się gala finałowa. Po podliczeniu punktów nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i nagród, po czym swój czas mieli fotoreporterzy.

Młode mistrzynie grzebienia prześcigały się w swej pomysłowości, praktycznych rozwiązaniach wykonania fryzury, a przede wszystkim w swej kreatywności i wyobraźni. Niektóre fryzury osiągały nawet 1 metr wysokości. Inne natomiast można było dostrzec z daleka, ponieważ przyciągały oko swoim blaskiem, bijącym od błyszczących płyt CD, które czeszące wkomponowały we fryzury.

Pierwsze miejsce i dyplom oraz puchar dyrektora ZSP nr 2 w Końskich pana Jana Rybińskiego przypadł Dominice Bernackiej, jej modelką była Aleksandra Cukrowska. Dominika okazała się bezkonkurencyjna. Jej fryzura była niezwykle przemyślana, a co najważniejsze dopracowana pod względem wykonania. Idealnie dobrany strój ( suknia z gazet) i makijaż stanowiły niepowtarzalną całość.

Gratulacje należą się także Zofii Otwinowskiej z Żarnowa, bo to ona jest mentorem i mistrzem praktycznej nauki zawodu Dominiki oraz Oli. Warto dodać, iż uczennice pani Zofii zdobywają rokrocznie nagrody w dziedzinie fryzjerstwa, zarówno na szczeblach regionalnych, jak i ogólnopolskim.