Ruch społeczny i spotkanie w sprawie ośrodka zdrowia w Skórkowicach

Dodano: wtorek, 30 kwietnia 2019

W środę 19 kwietnia doszło do spotkania w sprawie ośrodka zdrowia w Skórkowicach. W spotkaniu uczestniczyła Pani Edyta Wcisło – Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Opocznie, wraz z towarzysząca delegacją, natomiast nasz region reprezentowali Wójtowie gmin Żarnów i Aleksandrów, miejscowi radni, sołtysi, członkowie rad sołeckich i stowarzyszeń, a także przybyli mieszkańcy.

Spotkanie zorganizowano w skutek ruchu społecznego w obronie ośrodka, którego efektem było stworzenie petycji (w sprawie jego utrzymania) wraz z listami podpisów oraz oświadczeniami sołtysów łącznie z trzynastu miejscowości, z których pochodzą pacjenci, leczący się w Skórkowicach.

Wraz z końcem czerwca bieżącego roku już niemal na pewno z ośrodka zdrowia w Skórkowicach odejdzie lekarz Mieczysław Gralec. Groźba zamknięcia wynika z braku możliwości zastępstwa naszego lekarza, nieobecności i poważnych problemów zdrowotnych pielęgniarek, a także z ujemnego bilansu finansowego. Bardzo duże koszty utrzymania generuje zakup opału i zatrudnienie palacza. Wójt Gminy Żarnów dr Krzysztof Nawrocki, zapowiedział gotowość przekazania lokalu w bibliotece w Skórkowicach na cel prowadzenia ośrodka zdrowia. Największy problem tkwi w braku lekarza, który po odejściu Pana Gralca mógłby długoterminowo przyjmować pacjentów

Wójt Gminy Żarnów oraz Wójt Gminy Aleksandrów Paweł Mamrot zapowiedzieli, iż będą prowadzili rozmowy z właścicielami prywatnych ośrodków, aby być może któryś z nich przejął lub utworzył własny ośrodek lub filię w Skórkowicach.

kliknij fotografię, aby powiększyć