Serdecznie zapraszamy na kolejną akcja krwiodawstwa w remizie OSP KSRG Żarnów

Dodano: piątek, 18 listopada 2022

W niedzielę, 20 listopada 2022 roku o godz. 9.30 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi. Akcję krwiodawstwa po raz trzeci w tym roku przeprowadzi zespół wyjazdowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Działania krwiodawców są konsekwencją pierwszej i drugiej akcji, które odbyły się w maju i wrześniu b.r. (wcześniej takie akcje odbywały się w Żarnowie nieregularnie i okazjonalnie).

W maju w remizie OSP w Żarnowie do akcji oddawania krwi zgłosiło się aż 39 osób, z których zakwalifikowano 33 osoby. Godnym podkreślenia jest fakt, iż po praz pierwszy zdecydowało się oddać krew aż 20 osób. Wówczas udało się zebrać 14,85 litrów krwi.

Przypominamy, iż ostatnia tego typu akcja odbyła się we wrześniu b.r. Wówczas udało się zebrać niewiele mniej krwi niż za pierwszym razem. Tego dnia chęć oddania krwi zgłosiło 31 osoby, ale lekarz dopuścił do oddania 28 osób. Przypomnijmy, że od jednej osoby można pobrać 0,450 l. krwi, a więc jak łatwo obliczyć udało się zebrać 12,6 litrów krwi.

Akcja oddawania krwi w Żarnowie trwać będzie od 9.30 do 13.30. Informujemy, iż podczas akcji będzie wydawany posiłek, które przygotowały członkinie KGW „Żarnowianie”, którego przewodniczącą jest Barbara Dukat. Dziękujemy wszystkim pomysłodawcom tej akcji, ze starostą Marcinem Baranowskim na czele. Nad całością czuwają jak zawsze bardzo zaangażowani druhowie OSP KSRG Żarnów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkim zainteresowanych do remizy OSP w Żarnowie (ul. Szkolna 8).
Mapa Gminy Żarnów