Ważna wiadomość! Polski węgiel dla mieszkańców gminy Żarnów

Dodano: piątek, 18 listopada 2022

W ostatnim czasie Wójt Gminy Żarnów podpisał umowę, dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby tzw. zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych w Naszej Gminie. Po kilku tygodniach przygotowań oraz przeprowadzonych konsultacjach, które miały na celu zapewnienie mieszkańcom najlepszej jakości węgla, ostatecznie umowa została zawarta z Polską Grupą Górniczą S.A. z siedzibą w Katowicach.

Kolejnym krokiem będzie realizowanie przez gminę zamówień poszczególnych sortymentów z kilku górnośląskich kopalń w powiatach bieruńsko – lędzińskim i gliwickim, które zgodnie z ofertą złożoną przez Polską Grupą Górniczą S.A. zostały ostatecznie zaakceptowane. Są nimi:

KWK Piast – Ziemowit, tzw. ruch Ziemowit (w Lędzinach),
KWK Piast, tzw. ruch Wola (w Woli)
KWK Sośnica (w Gliwicach)

Jednocześnie przypominamy, iż nadal w Urzędzie Gminy w Żarnowie można składać wnioski na zakup preferencyjny węgla w cenie 2000 zł za tonę. Uprawnieni do zakupu są właściciele tych gospodarstw, którym przysługuje dodatek węglowy lub w deklaracji CEEB jako główne źródło ciepła wskazali paliwo stałe – węgiel.

Mając na uwadze niekorzystne warunki atmosferyczne, niskie temperatury powietrza i zbliżającą się zimę, Gmina Żarnów dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej rozpocząć dostawy węgla dla swoich mieszkańców. Na końcowym etapie jest postępowanie dotyczące dystrybucji węgla, tak aby pierwsze dostawy rozpoczęły się jeszcze w listopadzie 2022 roku.

O wszystkich działaniach gminnego samorządu, dotyczących dostaw węgla dla mieszkańców Gminy Żarnów, będziemy informować na bieżąco…

Kliknij, aby powiększyć…

Gminna sprzedaż węgla

Urząd Gminy Żarnów

Mapa Gminy Żarnów

Herb Żarnowa