Serdecznie zapraszamy na Senioralia Opoczyńskie – Żarnów `2019

Dodano: środa, 20 listopada 2019

W piątek, 22 listopada 2019 roku seniorzy z terenu powiatu opoczyńskiego spotkają się w Żarnowie na Senioraliach Opoczyńskich `2019. Spotkanie to jest kontynuacją obchodów powiatowego święta seniorów, które zostało zapoczątkowane przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” w 2016 roku w Drzewicy. Przypomnijmy, iż kolejne edycje święta opoczyńskich seniorów odbywały się w Poświętnem (2017) i w Mniszkowie (2018). Tym razem nastał czas na Gminę Żarnów…

Głównym celem wydarzenia jest integracja środowiska osób starszych z terenu powiatu opoczyńskiego. Senioralia stanowią doskonałą okazją do tego, by osoby starsze mogły poznać nowe osoby, podzielić się swoim bogatym doświadczeniem oraz spędzić czas w radosnej atmosferze. Spotkanie to jest również okazją do tego, by opoczyńscy seniorzy zapomnieli o swoich codziennych problemach i trudnościach. Senioralia mają również zachęcić osoby starsze do podtrzymywania aktywności społecznej, a także do dalszego rozwoju bez względu na wiek.

Senioralia w Żarnowie `2019 rozpocznie Msza Święta w intencji osób starszych, która będzie odprawiona o godz. 14.00 w kościele św. Mikołaja w Żarnowie. Następnie uczestnicy wydarzenia przemieszczą się do lokalu gastronomicznego Haliny i Zbigniewa Wilków (pl. Piłsudskiego w Żarnowie), gdzie odbędą się dalsze obchody święta seniorów.

Powitanie przybyłych gości zostało zaplanowane na godz. 15.30, a tuż po nim odbędzie się projekcja filmu o Gminie Żarnów. Istotnym elementem powitania gości będzie również występ artystyczny w wykonaniu utalentowanej młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie.

Po przerwie obiadowej, przed zgromadzonymi seniorami, o godz. 16.30 zaprezentuja się Państwo Anna i Romuald Spychalscy, a później – ok. 17.30, odbędzie się występ artystyczny seniorów z Gminy Żarnów, skupionych w Domu Dziennego Pobytu Senior – Wigor w Niemojowicach i Klubie Aktywnego Seniora w Żarnowie. Spotkanie zakończy zabawa taneczna z zespołem muzycznym CZADERS, która rozpocznie się o godz. 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy zainteresowanych seniorów…

kliknij, aby powiększyć…