SPORTOWE ZMAGANIA W ŻARNOWIE

Dodano: wtorek, 01 marca 2011

POWIATOWY TURNIEJ LZS SENIORÓW W PIŁKĘ HALOWĄ

6 lutego 2011 roku w hali sportowej Gimnazjum w Żarnowie odbyły się Mistrzostwa LZS Powiatu Opoczyńskiego w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: Paradyż, Mniszków, Ostrów, Sławno, Dzielna oraz Żarnów. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach. Do kolejnej rundy rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Nasza drużyna zwyciężyła Mniszków 2:0 oraz Paradyż 4:2 i awansowała do półfinału, gdzie pokonała Sławno 3:2. W finale spotkały się drużyny Żarnowa i Ostrowa. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy. W serii rzutów karnych lepszy okazał się jednak zespół z Ostrowa wygrywając 4:3.Trzecie miejsce wywalczył Mniszków, pokonując Sławno 5:4. Puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Opocznie wręczyli wiceprzewodniczący rady Marcin Baranowski oraz członek zarządu Bogdan Kubiszewski.

Przebieg rywalizacji w grupie I:

 • Mniszków – Paradyż 2:1
 • Mniszków Żarnów 0:2
 • Żarnów – Paradyż 4:2

Tabela:

 1. Żarnów 6 pkt
 2. Mniszków 3 pkt
 3. Paradyż 0 pkt

Przebieg rywalizacji w grupie II:

 • Sławno – Dzielna 1:1
 • Dzielna – Ostrów 0:3
 • Ostrów – Sławno 6:3

Tabela:

 1. Ostrów 6 pkt
 2. Sławno 1 pkt
 3. Dzielna 1 pkt

Półfinał:

 1. Żarnów – Sławno 3:2
 2. Mniszków – Ostrów 1:9


Mecz o III miejsce
: Sławno – Mniszków 4:5

Mecz o I miejsce: Ostrów – Żarnów 1:1 (4:3 karne)

Skład drużyny z Żarnowa: Piotr Śpiewak, Tomasz Rek, Michał Rek, Michał Stańczyk, Michał Gorzela, Michał Lorek, Michał Białowąs, Rafał Gusta, Hubert Wiktorowicz, Tomasz Strychalski, Artur Sołtys, Karol Brzozowicz, Krzysztof Wojdała.

POWIATOWY TURNIEJ LZS CHŁOPCÓW DO LAT 16 W PIŁKĘ HALOWĄ

10 lutego 2011 r. żarnowskie gimnazjum było gospodarzem Powiatowych Zawodów LZS w piłce halowej chłopców do lat 16. Na turnieju pojawiło się sześć reprezentacji z gmin powiatu opoczyńskiego: Żarnów, Opoczno, Drzewica, Mniszków, Paradyż oraz Prymusowa Wola. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, następnie pierwsze dwa miejsca z grup rywalizowały w półfinałach. Drużyna z Żarnowa po remisie z Drzewicą 0:0 i pokonaniu Paradyża 4:2 zajęła II miejsce w grupie. W półfinale uległa jednak drużynie z Mniszkowa 1:2. W finale spotkały się zespoły Opoczna i Mniszkowa. Po zaciętym meczu, lepsi okazali się gimnazjaliści z Opoczna wygrywając 4:2. W walce o trzecie miejsce zwyciężyli chłopcy z Drzewicy, którzy pewnie pokonali Żarnów 3:1. Dyplomy oraz pamiątkowe puchary, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Opocznie, wręczył wiceprzewodniczący rady Marcin Baranowski.