Taekwondo Olimpijskie w Żarnowie

Dodano: środa, 02 marca 2011

Od kwietnia 2008 roku w Żarnowie uczniowie z terenu gminy Żarnów mają możliwość uczestnictwa w treningach taekwondo olimpijskiego. Zajęcia realizowane są w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie. Z chwilą powstania sekcji w Żarnowie w zajęciach brało udział ponad 40 osób – dzieci i młodzieży z żarnowskich szkół. Wszyscy chętni trenowali pod okiem instruktora taekwondo Mariusza Mazura, który jest również egzaminatorem związkowym. Po trzech miesiącach intensywnych treningów do egzaminu na stopnie uczniowskie przystąpiło 31 osób.
Spośród wszystkich trenujących wybrano 4 najlepsze osoby, które wzięły udział w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Olecku, w dniach 26 – 27 marca 2010 roku. Należy zwrócić uwagę, iż w tej grupie znalazły się 3 zawodniczki (Justyna Brzozowicz, Aleksandra Mamrot, Karolina Ruszkiewicz) i tylko 1 zawodnik (Bartosz Kantor). Wcześniej zostały dla tych osób wyrobione licencje zawodnicze w Polskim Związku Taekwondo Olimpijskiego. Wszyscy zawodnicy uzyskali kwalifikację do finałów XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która miała miejsce w dniach 23-25 kwietnia 2010 roku. W finale nasi reprezentanci zajęli miejsca od V do VIII. Dzięki swoim osiągnięciom zawodniczki Aleksandra Mamrot i Karolina Ruszkiewicz oraz zawodnik Bartosz Kantor otrzymali stroje sportowe, a także dofinansowanie do obozu sportowego.

Niektórzy z dotychczasowych uczestników musieli zrezygnować z zajęć z różnych przyczyn, jednakże i tak pozostała liczna grupa, która na koniec czerwca 2010 roku liczyła 26 osób.

LogoObecnie w treningach aktywnie uczestniczy 25 osób. Istnieją bardzo duże szanse, iż nasi zawodnicy polepszą swoje wyniki w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2011 roku. Spośród trenujących wytypowani do eliminacji zostali: Justyna Brzozowicz, Aleksandra Mamrot, Karolina Ruszkiewicz, Szymon Kubiszewski i Arkadiusz Jakubowski. Przygotowania tych zawodniczek i zawodników mają na celu uzyskanie kwalifikacji do Finałów XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w tym roku odbędzie się w Łomży, w dniach 6-8 maja 2011 roku.

Naszym Reprezentantom jak i pozostałym uczestnikom sekcji Taekwondo Olimpijskiego w Żarnowie życzymy samych sukcesów.