W środę, 29 grudnia 2010 roku w Domu Kultury w Żarnowie odbyło się środowiskowe spotkanie wigilijne. Organizatorami byli wójt gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki oraz Stajnia Artystyczna Marcinków prowadzona przez panią Marzenę Michałowską-Kowalik. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu lokalnego, jednostek organizacyjnych gminy, szkół, instytucji, organizacji i stowarzyszeń funkcjonujących w gminie Żarnów. Zaproszenie przyjęli duchowni: proboszcz parafii św. Mikołaja w Żarnowie – ks. kan. Jan Dereń oraz proboszcz-senior ks. kan. Jan Kruk. W spotkaniu wzięli udział także oficerowie z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tomaszowie Mazowieckim – mjr Tomasz Kardas i mjr Aleksander Kurek. Po powitaniu zebranych gości, zaproszono ich do uroczystego wręczenia medalu „Za zasługi dla obronności kraju” Panu Józefowi Gołębiowi, zamieszkałemu w Żarnowie, przy ulicy Leśnej. Medal taki nadaje się rodzicom, którzy wychowali kilku synów, służących w wojsku. Pan Józef Gołąb wychował aż sześciu synów, którzy służyli w Wojsku Polskim i mieli opinię wzorowych żołnierzy. W polskiej armii służyli Grzegorz Władysław, Zenon, Mirosław Stanisław, Piotr Bogusław, Tomasz i Krzysztof Paweł Gołębiowie (niestety, dwóch z nich już nie żyje).
Kolejnym punktem przewidzianym w programie był występ uczestników warsztatów artystycznych „Muzyka i poezja na romańskim szlaku”, prowadzonych przez Piotra „Kubę” Kubowicza, przy współpracy ze Stajnią Medal wręczenieArtystyczną Marcinków. Występ miał niecodzienny charakter, bowiem na scenie wspólnie śpiewała młodzież ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie oraz seniorzy z Klubu Aktywnego Seniora przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie. Na tej scenie, w tym szczególnym dniu, sztuka i świąteczny klimat połączyły pokolenia. Koncert Piotra „Kuby” Kubowicza to następny godny uwagi punkt spotkania. Krakowski artysta z legendarnej „Piwnicy pod Baranami” wraz z zespołem, wykonał szereg kolęd i znów wprowadził w serca wszystkich zgromadzonych świąteczny nastrój. Po występie zebrani wsłuchali się w słowa księdza kanonika Jana Kruka o znaczeniu świąt Bożego Narodzenia w tradycji chrześcijańskiej, po czym zaśpiewano kolędę i odmówiono krótką modlitwę, aby następnie podzielić się opłatkiem.
Godna podkreślenia była obecność reprezentantów wielu środowisk. I tak, w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele stowarzyszenia „Staszowianki” ze Straszonej Woli, Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „18 plus” w Skórkowicach, Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych „Znad Czarnej” w Zdyszewicach, Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Miejscowości Malków, Stowarzyszenia Przyjaciół Miejscowości Soczówki, Stowarzyszenia Przyjaciół Miejscowości Trojanowice oraz Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych w Żarnowie. Przybyli również reprezentanci Zarządu Oddziału PTTK w Żarnowie, nauczyciele z Oddziału Międzygminnego Związku Nauczycielstwa Polskiego, sportowcy i działacze Ludowego Klubu Sportowego w Żarnowie oraz Występywspominanego wcześniej Klubu Aktywnego Seniora przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie. W spotkaniu wzięli udział prawie wszyscy sołtysi, a także strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Żarnowie, Chełstach, Zdyszewicach, Paszkowicach, Topolicach, Straszowej Woli i Skórkowicach.
Organizatorzy zaprosili wszystkich gości na spotkanie integracyjne, które odbyło się przy suto zastawionych stołach. Wszyscy wyrazili nadzieję, iż takie świąteczne spotkania staną się tradycją w gminie Żarnów.