Strażacy z Chełst najlepsi w Gminie

Dodano: piątek, 20 sierpnia 2010

15 sierpnia br. przy boisku sportowym w Pilichowicach w gminie Żarnów przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w przedziałach wiekowych seniorzy i młodzież.

O godzinie 14 zawody rozpoczęła wójt Gminy Żarnów Maria Morawska. Brało w nich udział 10 drużyn.Każda startowała w 2 konkurencjach. Pierwsza była sztafeta. Dziewięciu zawodników przebiegało dystans 400 m przekazując sobie prądownicę i pokonując ustawiony na nim tor przeszkód. Sztafeta seniorów różniła się od młodzieżowej większym stopniem trudności toru przeszkód. Jak zwykle dużo emocji budziła druga część zawodów sprawdzająca sprawność bojową zawodników i przygotowanego sprzętu. Polegała ona na szybkim rozwinięciu linii bojowej, uruchomieniu pompy i podaniu wody, aby strumień jej zdmuchnął elementy ruchome ze stojaków. Od młodzieży wymagało się rozwinięcia linii bojowej i wykazania się zręcznością wiązania węzłów. Sprawność zawodników oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Opocznie.

W ogólnej punktacji zwyciężyły drużyny: OSP Chełsty – I miejsce, Straszowa Wola- II miejsce, Skórkowice – III miejsce. Z drużyn młodzieżowych najlepsza były drużyny MDP z Żarnowa – I miejsce, MDP Topolice – II miejsce, MDP Paszkowice – III miejsce. Zwycięskie drużyny zostały odznaczone medalami oraz otrzymały pamiątkowe puchary. Po zawodach każda z drużyn otrzymała ciepły poczęstunek oraz upominki od wójt Gminy Żarnów Marii Morawskiej. Mimo drobnych trudności spowodowanych warunkami pogodowymi zawody odbyły się bezproblemowo.