Sukces gimnazjalistów w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu w Opocznie

Dodano: poniedziałek, 26 maja 2014

Zespół uczniów z Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie w składzie: Aleksandra Malkowska, Izabela Kantor i Dawid Kałużyński wykazał się wiedzą dotyczącą zdrowia oraz życia człowieka i zajął 3 miejsce w XIII Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Zdrowiu, który odbył się w dniu 21 maja 2014 r. w Zespole Szkół im. Jana Brzechwy w Opocznie. Współzawodnictwo organizowane jest cyklicznie pod patronatem Starosty Powiatu Opoczyńskiego. Tegoroczne eliminacje przebiegały pod hasłem „Witaminy jemy, bo zdrowi być chcemy”.

Celem turnieju było uświadamianie dzieciom i młodzieży związku zdrowia ze stylem życia człowieka, z jego środowiskiem fizycznym i społecznym, właściwym odżywianiem, kształtowaniem postawy dbania o własne zdrowie, innych ludzi oraz otaczające środowisko, a także integracja dzieci i młodzieży placówek kształcenia specjalnego. W zmaganiach wzięło udział 11 drużyn: ze szkół podstawowych i gimnazjów ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Nowym Mieście nad Pilicą, Szkoły podstawowej i Gimnazjum w Żarnowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Opocznie oraz drużyny ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Zespole Szkół im. Jan Brzechwy w Opocznie.

Po dwóch etapach eliminacji pisemnych i ustnych zaprezentowano wyniki: w kategorii szkół podstawowych – I miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół im Jana Brzechwy, II miejsce – Tomaszów Mazowiecki, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Opocznie. W kategorii gimnazjów – I miejsce: Zespół Szkół im. Jana Brzechwy w Opocznie, II miejsce – Tomaszów Mazowiecki, III miejsce – Żarnów. Organizatorami turnieju byli nauczyciele: Ewa Białas, Renata Długosz, Karolina Kaśkiewicz oraz Izabella Rogulska – pielęgniarka szkolna. Uczniów żarnowskiego gimnazjum do turnieju przygotowała nauczycielka biologii Ewa Spasińska. Serdecznie gratulujemy!