Sukces Magdaleny Szczepaniak w wojewódzkim konkursie plastycznym o tematyce przeciwpożarowej

Dodano: wtorek, 11 czerwca 2013

Wielki sukces w konkursie wojewódzkim odniosła uczennica Magdalena Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie. W dniu 20 maja 2013 roku w Muzeum Animacji Se-ma-for w Łodzi rozstrzygnięto wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu„. Laureatką tegoż konkursu na szczeblu województwa została, reprezentująca powiat opoczyński w II grupie uczniów klas IV-VI, uczennica klasy VIa Magdalena Szczepaniak, która namalowała pracę plastyczną pod kierunkiem Barbary Kalinowskiej.

Celem dorocznego, ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Komendę Główną PSP jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz świadomości zagrożenia życia przez różne niebezpieczne czynniki jakim są m.in. ogień, woda, huragany. W bieżącym roku tematem prac stał się cichy i podstępny skrytobójca jakim jest czad, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym, bezwonnym i bardzo niebezpiecznym.

Nagrody dla wszystkich przybyłych laureatów konkursu, w czterech kategoriach wiekowych, wręczali: wicewojewoda łódzki Paweł Bejda, łódzki wicekurator oświaty Konrad Czyżyński oraz zastępca łódzkiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Mariusz Konieczny, który gratulując zwycięzcom stwierdził „…jesteście naszymi sojusznikami w walce z czadem”. Konkurs plastyczny jest wspaniałą okazją do zainteresowania trudnymi problemami dzieci i młodzieży, gdyż ich właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie ogień, woda czy tlenek węgla, może uratować życie i zdrowie. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu na szczeblu wojewódzkim był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŁUW oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Bardzo serdecznie gratulujemy…