Sukces uczniów z Żarnowa w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dodano: niedziela, 01 maja 2011

W ostatnim czasie w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie odbył się finał powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Opocznie. Udział w nim wzięły najlepsze drużyny, które wcześniej przeszły eliminacje gminne. W turnieju brali udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętnościami praktycznymi  przy poruszaniu się  rowerem. Sędziowie oceniający praktyczne umiejętności zwracali szczególną uwagę na prawidłowe sygnalizowanie manewru skręcania, zatrzymania się przed znakiem STOP, prawidłowe reakcje rowerzystów na różne przeszkody na drodze i płynność jazdy.

W  kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła  drużyna ze Szkoły Podstawowej w Brudzowicach (gmina Poświętne), na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Opocznie, trzecie miejsce  zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radzicach, a czwarte miejsce zajęli nasi reprezentanci – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie. W skład żarnowskiej drużyny wchodzili: Dominika Sołtys, Dariusz Madej i Tomasz Smak. Ich wiedza i umiejętności zostały nagrodzone plecakami i piłkami oraz okolicznościowymi kubkami.

      Znacznie większy sukces odnieśli gimnazjaliści. W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie, drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie, trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z Gimnazjum w Białaczowie. Skład naszych wicemistrzów był następujący: Mateusz Kowalczyk, Mateusz Jędrasik i Maciej Stępień. Z wielkim zadowoleniem dowiedzieliśmy się, iż Mateusz Kowalczyk osiągnął indywidualnie najlepszy wynik całego finału. Nasi uczniowie zostali nagrodzeni śpiworami, piłkami oraz wspaniałymi sportowymi zegarkami, a Mateusza dodatkowo uhonorowano dodatkową piłką. Opiekunem naszych drużyn był nauczyciel Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żarnowie Krzysztof Wesołowski, od lat przygotowujący żarnowską młodzież do startu w tym turnieju.

 

      Atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowo-turystycznego ufundowali: Starostwo Powiatowe w Opocznie, urzędy gmin z terenu powiatu opoczyńskiego – w tym również Urząd Gminy w Żarnowie oraz liczni sponsorzy.  Naszym reprezentantom oraz ich opiekunowi bardzo serdecznie gratulujemy…