Szkoła Podstawowa w Klewie najlepsza w wojewódzkim konkursie ekologicznym!

Dodano: sobota, 22 czerwca 2013

W ostatnim czasie Szkołę Podstawową w Klewie po raz kolejny spotkało wielkie wyróżnienie. 16 czerwca 2013 roku w czasie festynu „Jesteśmy Razem” zorganizowanym w parku im. A. Mickiewicza na Julianowie w Łodzi przez Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków, Szkoła Podstawowa w Klewie została nagrodzona! Tego dnia odbyło się rozstrzygniecie międzyszkolnego konkursu pt. „MOJE ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE – WIDZIANE OCZYMA DZIECKA”, w którym wzięło udział kilkuset uczniów z kilkunastu gmin województwa łódzkiego. Nasza szkoła otrzymała nagrodę główną, którą był aparat fotograficzny NIKON. Uczniowie szkoły, którzy pojechali do Łodzi z dyrektorką Marią Domańską i nauczycielem Bogusławem Bartosem, otrzymali atrakcyjne upominki.

Pierwsza edycja odbyła się w grudniu 2012 roku, natomiast druga – w maju i czerwcu 2013 roku. Nagrodę główną dla Szkoły Podstawowej w Klewie wygrała Wiktoria Mikuła z klasy IV, a wyróżnienie zdobyłaKlaudia Ślusarczyk z klasy I. Za udział w konkursie nagrodzony został również uczeń klasy IIŁukasz Opaczyński. Zwyciężczyni Wiktoria Mikuła w swojej kategorii wiekowej pokonała 36 uczniów. Nagrody dla uczniów oraz nagrodę główną dla szkoły na ręce dyrektor Marii Domańskiej wręczyła prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Rozsądnych Polaków Danuta Majdańska. Fundatorem nagrody głównej był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a sponsorami wyróżnień indywidualnych było Stowarzyszenie Inicjatywa Rozsądnych Polaków w Łodzi. Szczęśliwi uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w festynie, korzystając z różnorodnych atrakcji i poczęstunków.

Warto podkreślić, iż patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli: były minister sprawiedliwości, poseł Krzysztof Kwiatkowski, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Kierownictwo artystyczne nad festynem zapewnił animator kultury, aktor i konferansjer Janusz Gust. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy za wspaniałe promowanie Naszej Gminy…