Szkolny Dzień Tradycji Bożonarodzeniowych w Szkole Podstawowej w Żarnowie

Dodano: sobota, 20 grudnia 2014

19 grudnia 2014 roku odbyła się szkolna Wigilia, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Jednak już poprzedniego dnia podziwialiśmy przepiękne szopki przygotowane przez uczniów na konkurs. Trudno było ocenić, która z nich jest najładniejsza, ponieważ wszystkie zachwycały  swoim wyglądem, pomysłowością, doborem materiałów, sposobem wykonania.

Piątkowy poranek rozpoczął się od degustacji słodkich wypieków. Wzrok przyciągały bogato zdobione, przepyszne ciasta, będące dziełem rodziców uczniów. Nad sprawnym przebiegiem kiermaszu czuwały panie: Grażyna Szczepanowska i Małgorzata Kubiszewska.

Główne uroczystości związane ze szkolną Wigilią odbyły się w sali gimnastycznej. Na to spotkanie przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Żarnów dr Krzysztof Nawrocki wraz z pracownikami Urzędu Gminy, księża: Jan Dereń i Jan Kruk, przedstawiciele Rady Rodziców. Pani dyrektor Maria Grzybowska w sposób szczególny powitała przybyłych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyła zebranym serdeczne i piękne życzenia: zdrowia, radości, spokoju, wzajemnej życzliwości, spełnienia wigilijnych życzeń. Swoje życzenia przekazali również przedstawiciele poszczególnych klas. Były one skierowane do uczniów, nauczycieli, ludzi starszych i samotnych. Potem wybrani uczniowie zawieszali ozdoby świąteczne na szkolnej choince.

W dalszej części zobaczyliśmy przedstawienie „W poszukiwaniu maleńkiej miłości”, przygotowane przez panie katechetki: Marię Jałosińską i Elżbietę Stańczyk. Dzięki małym artystom mogliśmy się przekonać jak ludzie przygotowują się do Świąt, jak spędzają czas wolny, na czym im naprawdę zależy. Pomógł nam w tym reporter miejscowej gazety, w rolę którego wcielił się uczeń klasy VI b – Kamil Salamaga. Wysłuchaliśmy również pięknych kolęd i pastorałek. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa. Pani dyrektor podziękowała uczniom za występ, wręczyła dyplomy nagrodzonym w „Konkursie szopek i stroików”. Wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem.

Źródło: SP Żarnów