Umowa podpisana – zapowiedź pierwszych w historii Dni Skórkowic

Dodano: środa, 20 lutego 2019

Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia ’’Skórkowice i okolice’’ podpisali umowę o przyznaniu grantu na pierwsze w historii miejscowości Dni Skórkowic! Stowarzyszenie reprezentował Prezes Zarządu – Hubert Szulc, a także Skarbnik – Ernest Szulc. Okoliczność miała miejsce w pierwszym tygodniu lutego w siedzibie „LGD U ŹRÓDEŁ” w Modliszewicach.

W wyniku oceny wniosków, w ramach naboru prowadzonego przez LGD, komisja oceniająca przyznała kilkanaście grantów dla beneficjentów z ternu powiatu koneckiego, a także powiatu opoczyńskiego. Hubert Szulc twierdzi, iż ze względu na zakres przedsięwzięcia i jego nazwę, Dni Skórkowic wyróżniają się spośród innych wniosków, na które przyznano granty, aczkolwiek wszystkie wydają się słuszne i ciekawe.

 

W ramach Dni Skórkowic, zaplanowanych na bieżący rok, stowarzyszenie przewidziało do realizacji kilka zadań:

  • Konkurs wokalno-muzyczny (dla dzieci i młodzieży)
  • Rodzinny spływ kajakowy
  • Festyn rodzinny
  • Rajd rowerowy „Piekielnym Szlakiem”
  • Festyn sportowy

Poszczególne wydarzenia Dni Skórkowic będą w miarę możliwości wypromowane w odpowiednim czasie. Prezes Hubert Szulc zapowiada również, iż Stowarzyszenie ’’Skórkowice i okolice” weźmie udział w kilku innych wydarzeniach, na których realizację przyznano granty na terenie powiatów koneckiego i opoczyńskiego.