Uroczystości z okazji Dnia Matki w Żarnowie

Dodano: sobota, 26 maja 2012

Zarówno w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza, jak i w Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej oraz w Domu Kultury w Żarnowie, w ostatnim czasie zorganizowano uroczystości z okazji Dnia Matki.

W szkołach wszystkich powitały dyrektorki szkół, które złożyły mamom tradycyjne życzenia. Organizatorem uroczystości w Domu Kultury był Klub Aktywnego Seniora w Żarnowie. Zaproszone mamy podziwiały talenty recytatorskie, aktorskie, wokalne swoich pociech w przygotowanych programach.

Muzyczną oprawą uroczystości w SP w Żarnowie zajęły się wychowawczynie klas pierwszych – Iwona Szwed i Elżbieta Szczepocka. Barbara Dukat razem z klasą IIIa przygotowała inscenizację „O Tobie Mamo”. Montaż słowno – muzyczny przygotowała klasa IIIb pod kierunkiem Jolanty Kantor. Po występach odśpiewano „Sto lat”, dzieci złożyły mamom życzenia i wręczyły ręcznie wykonane upominki „Słodkie naszyjniki”. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem.

W gimnazjum zaprezentowano zaproszonym mamom przygotowany przez uczniów montaż słowno – muzyczny. Cały występ bardzo wzruszył publiczność. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas Ia, IIa, IIb i IIc: Karolina Kania, Joanna Salamaga, Karolina Kowalczyk, Patrycja Gorycza, Paulina Wójcik, Aleksandra Mamrot, Justyna Brzozowicz, Monika Piwowarczyk, Monika Dorofiejew, Karolina Ruszkiewicz, Kamila Brzeska, Kacper Król, Paweł Aleksandrowicz oraz Marek Borończyk. Nad programem czuwały nauczycielki – Joanna Grodzicka i Agnieszka Róg. Tu również uroczystość zakończyła się poczęstunkiem.