Ważna wiadomość dla mieszkańców Żarnowa, Paszkowic, Sielca, Nowej Góry, Trojanowic, Budkowa, Niemojowic, Nadola i Bronowa

Dodano: czwartek, 22 maja 2014

25 maja 2014 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do tej pory głosowanie odbywało się w 6 obwodach do głosowania, a w samym Żarnowie – jedynie w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza. W dniach 30 XI 2012 r., 30 grudnia 2013 r. i 4 marca 2014 r. Rada Gminy Żarnów przyjęła uchwały, dzieląca gminę na 9 obwodów, w tym aż trzy zlokalizowane w Żarnowie. Były one zgodne z wytycznymi Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim i zaakceptowane przez Wojewodę Łódzkiego.

Obwód nr 1 obejmuje następujące ulice: Leśna, Osiedle Bartoszewicza, Polna, Przedborska, Wesoła, Zielona i Spacerowa, a także miejscowości – Paszkowice, Sielec i Nowa Góra. Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 mieści się w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie, ul. Przedborska 10.
Obwód nr 2 obejmuje następujące ulice i place: 17-stycznia, Cicha, Konecka, Plac 900-lecia, Powstańców Wielkopolskich, Targowa, Topolowa, Źródlana, Wiatrakowa, Górnicza, Sielecka, Krótka, Opoczyńska, Piotrkowska, Plac Piłsudskiego, Strażacka, Szeroka, Szkolna, Wolności i Składowa. Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2 mieści się w Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie, ul. Polna 1.
Obwód nr 3 obejmuje miejscowości: Trojanowice, Budków, Niemojowice, Nadole oraz Bronów od nr 12 do 37A (mieszkańcy pozostałej części Bronowa – od nr 1 do 11 – głosują w Domu Ludowym w Soczówkach). Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 mieści się w Domu Kultury w Żarnowie, ul. Opoczyńska 5.

Lokale wyborcze będą otwarte w dniu głosowania w godzinach od 7.00 do 21.00. Przed przystąpieniem do głosowania, wyborca jest zobowiązany obwodowej komisji wyborczej dowód osobisty lub każdy inny dokument z fotografią, umożliwiający stwierdzenie tożsamości.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Żarnów do uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

                                                                                                           Wójt Gminy Żarnów

                                                                                                           Krzysztof Nawrocki