Wiosenna akcja szczepienia lisów na terenie województwa łódzkiego

Dodano: poniedziałek, 05 maja 2014

Prezentujemy fragmenty komunikatu Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa łódzkiego.

Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że na terenie województwa łódzkiego w okresie pomiędzy 12 i 31 maja 2014 r. zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie będzie wykonywane metodą zrzutów z samolotów doustnej szczepionki zatopionej we wnętrzu przynęty – mieszance pokarmowej w kształcie kostek, koloru zielono – brunatnego, o wymiarach 4 cm x 4 cm x 1,5 cm, o zapachu rybnym, w ilości 20 dawek na 1 km2.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pozostawienie szczepionki w miejscu wyłożenia oraz informuję, że szczepionka nie może być konsumowana przez ludzi.

W okresie trzech tygodni od daty wyłożenia szczepionki należy zachować spokój i ograniczyć, w miarę możliwości, przebywanie w kompleksach leśnych województwa łódzkiego oraz zwierząt towarzyszących człowiekowi. Przypominamy o obowiązku corocznego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród zainteresowanych.