Zakończenie projektu „Comenius” w Gimnazjum im. 25 pp AK w Żarnowie

Dodano: środa, 14 maja 2014

Początek maja 2014 roku upłynął w Gimnazjum w Żarnowie pod znakiem ostatniej wizyty partnerskiej projektu „Comenius”. 28 gości z Turcji, Bułgarii, Niemiec i Estonii spędzało czas w naszej szkole, gminie, powiecie i dalszych okolicach w towarzystwie nauczycieli i uczniów Gimnazjum w Żarnowie. Atrakcjom nie było końca! Powitanie w szkole, wizyta w Urzędzie Gminy w Żarnowie i Starostwie Powiatowym w Opocznie, zwiedzanie zakładu produkcyjnego Ceramiki Paradyż w Opocznie, wspólny obiad w „Chacie Opoczyńskiej”, pełna wrażeń wycieczka w okolice Gór Świętokrzyskich oraz kolacja pożegnalna w zajeździe „Patrol” jak również konkursy sportowy i językowe.

Wszystko bez wyjątku podobało się naszym gościom. Uważacie, że o czymś zapomniałam? Nie ma takiej możliwości, jako że największą atrakcją okazało się być dla naszych gości ognisko w oddziale naszej szkoły w Klewie!

Ten kogo tam nie było niech żałuje. Bieg patrolowy z „poszukiwaniem Skarbów”, pieczone ziemniaczki i kiełbaski oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów i rodziców z oddziału w Klewie (za co im serdecznie dziękuję), spacer po „Diablej Górze” oraz piosenki, gry i zabawy przy ognisku do późnych godzin wieczornych dostarczyły uczestnikom (głównie mieszczuchom) niezapomnianych wrażeń. Uczniowie Gimnazjum w Żarnowie zostali uznani za niezwykle zorganizowanych, uprzejmych, kontaktowych, energicznych i w ogóle fantastycznych! Komplementów nie szczędzono również nauczycielom. Słyszałam pogłoski, że było to najlepsze ze spotkań projektu. Jaka szkoda, że ostatnie. Chciałabym podziękować serdecznie wszystkim rodzicom, którzy podjęli się opieki nad uczniami z krajów partnerskich. Mam nadzieję, że było to dla was pozytywne doświadczenie i ciekawa przygoda. Z pewnością była taką dla mnie.

Sabina Kubiszewska – koordynator programu realizowanego w latach 2012-2014