Wspomnienie o ostatnich turniejach piłkarskich na naszym żarnowskim „Orliku”

Dodano: czwartek, 04 sierpnia 2022

Nasz żarnowski „Orlik” zlokalizowany przy ul. Polnej w Żarnowie każdego dnia tętni życiem! Codziennie odbywają się na tym obiekcie zorganizowane zajęcia piłkarskie i rozgrywane są zacięte mecze, w których biorą udział miłośnicy piłki nożnej z Naszej Gminy i gmin ościennych. Co kilka tygodni organizowane są zawody dla drużyn i reprezentacji klubów piłkarskich w różnych grupach wiekowych, ale również amatorskie rozgrywki dla spontanicznie organizujących się grup młodych ludzi z różnych miejscowości gminy. Od lat swoistą tradycją w Żarnowie jest, iż wszystkie drużyny od wójta Krzysztofa Nawrockiego i działaczy KS Kasztelan Żarnów otrzymują puchary i dyplomy, nie tylko za zajęcie czołowych miejsc, ale również i za udział w zawodach. Każdorazowo najlepszy bramkarz oraz najskuteczniejszy strzelec otrzymują okolicznościowe statuetki, będące piękną pamiątką z zawodów w Żarnowie.

Przypominamy, iż 3 maja 2022 roku z okazji Święta Konstytucji (tuż po oficjalnych uroczystościach gminnych) na „Orliku” odbyły się międzygminne zawody piłkarskie, w których wzięło udział 5 drużyn: Młodzi Sportowcy KS Kasztelan Żarnów, Kuźnia Talentów Paradyż, Mekintosze Radwan (gmina Białaczów), Power Rangers Żarnów i STI Kopaniny (gmina Końskie). W wyniku bardzo zaciętej rywalizacji, turniej wygrała drużyna Kuźnia Talentów Paradyż. Zawody sędziował Zenon Białas.

W niedzielę, 17 lipca2022 roku na naszym „Orliku” odbyła się kolejna edycja Turnieju o Puchar Wójta Gminy Żarnów. W zawodach udział wzięło 6 drużyn: Orzeł Opoczno, Zina Team Białaczów, FC Grębenice, FC Zachorzów (gmina Sławno), Mekintosze Radwan (gmina Białaczów), FC Skórkowice. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Sędzią turnieju był ponownie Zenon Białas. Najlepszą drużyną okazała się ekipa Zina Team Białaczów, drugie miejsce zajęła drużyna Orzeł Opoczno, trzecie FC Grębenice i kolejne miejsca: Mekintosze Radwan, FC Skórkowice oraz FC Zachorzów. Najlepszym strzelcem turnieju został Miłosz Grzesiński z drużyny Zina Team Białaczów, a najlepszym bramkarzem – Dawid Kowalski z drużyny Orzeł Opoczno. Turniej odbył się w bardzo przyjaznej atmosferze, odbyło się bez kontuzji zawodników, którzy rywalizowali w duchu „fair play” o jak najlepszy wynik swoich zespołów.

Kliknij, aby powiększyć…
Mapa Gminy Żarnów