Wyjazdy integracyjne żarnowskich strażaków

Dodano: piątek, 16 września 2011

Gmina Żarnów organizuje dla strażaków wszystkich jednostek OSP różnorodne wyjazdy integracyjne. W czasie ostatnich kilku miesięcy odbywały się one w Łodzi i Opocznie. Przypomnijmy – 18 maja 2011 roku strażacy uczestniczyli w Strażackiej Gali Kabaretowej „Święto Strażaka 2011” w najnowocześniejszej hali sportowej w Polsce – łódzkiej „Atlas Arenie”. Po interesującej prelekcji, wygłoszonej przez przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi, odbyła się atrakcyjna część artystyczna, w której wzięły udział kabarety: „Ani MruMru”, „Słoiczek po cukrze”, „Kabaret Młodych Panów” i „Smile”. Po kilku dniach, w dniu 21 maja 2011 roku, zorganizowano kolejny wyjazd do Łodzi z udziałem strażaków i pracowników samorządu gminnego. Tym razem w Atlas Arenie zorganizowano seminarium ekologiczne „Zielono mi”, a po nim odbył się koncert Roberta Gawlińskiego i zespołu „Wilki”.

 

Hala widowiskowo – sportowa zrobiła na mieszkańcach gminy ogromne wrażenie. Atlas Arena jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce, oddanym do użytku w czerwcu 2009 roku. Oferuje kompleksową obsługę zarówno dla organizatorów imprez sportowych, jak i estradowych. Dodajmy, iż hala jest przeznaczona na prawie 14.000 widzów.

ATLAS ARENA ŁÓDŹ

W ostatnim czasie, w dniu 14 września 2011 roku, strażacy z jednostek w Chełstach, Paszkowicach, Skórkowicach, Straszowej Woli, Topolicach, Zdyszewicach i Żarnowie, wzięli udział w spotkaniu pod hasłem „Bezpiecznie – chce się żyć”, zorganizowanym w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Wzięli w nim udział przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. W związku z kampanią Krajowego Centrum Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Towarzystwem Trzeźwości Transportowców, odbyła się prezentacja multimedialna, którą szczegółowo omówił komisarz Krzysztof Szymański.

Dotyczyła ona podstawowych zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przyczyn wypadków drogowych, społecznych i ekonomicznych. Mowa była również o działaniach profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa i trzeźwości w transporcie. Po prezentacji czynny udział w spotkaniu wzięli również widzowie, którzy mieli okazję przekonać się, jakie wrażenia i odczucia towarzyszą po spożyciu znacznej ilości alkoholu tj. ok. 2 promili. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie po założeniu tzw. alco – googli przejść między pachołkami, podać rękę policjantowi, a na koniec trafić małą piłeczką do kosza. Wszyscy widzowie ze zdumieniem stwierdzili, jak trudne – a nawet niewykonalne – to zadanie. Ku zdziwieniu wszystkich – konkurs wygrała kobieta, choć wzięło w nim udział jeszcze kilku mężczyzn.

KABARET POD WYRWIGROSZEM

Kolejną część widowiska uświetnił występ „Kabaretu pod Wyrwigroszem”, który swoimi skeczami i żartami rozbawił widownię do łez. Członkowie znanej w Polsce grupy – Maurycy Polaski, Łukasz Rybarski, Beata Rybarska i Andrzej Kozłowski, przekazali naszej grupie autografy z pozdrowieniami. Miłe wrażenia towarzyszyły naszym strażakom jeszcze przez długi czas. Uczestnicy imprez integracyjnych wyrazili nadzieję, iż takie wyjazdy będą w przyszłości kontynuowane…