Wyniki Turnieju Piłkarskiego „Powitanie Lata `2013” w Skórkowicach

Dodano: środa, 10 lipca 2013

Od 2010 roku na dawnym boisku szkolnym w Skórkowicach rozgrywany jest piłkarski turniej o charakterze międzygminnym. Organizowany jest przez radnego Zenona Jęcka i radę sołecką Skórkowic, której przewodzi sołtys Robert Szulc. W b.r. odbyła się już czwarta jego edycja, realizowana – tak, jak każdego roku – pod patronatem Starosty Opoczyńskiego i Wójta Gminy Żarnów. 7 lipca 2013 roku właśnie Skórkowice było piłkarską stolicą gminy i gospodarzem ważnych zawodów. Licznie na nie przybyli mieszkańcy Skórkowic i okolicznych miejscowości. Turniej odbywał się w trudnym dla mieszkańców Skórkowic czasie – niedawno zmarł młody mieszkaniec tej miejscowości – Wojciech Rabęda (1989-2013), którego uczczono minutą ciszy i kilkukrotnie wspominano podczas zawodów. Sam grał w reprezentacji swej miejscowości w poprzednich edycjach zawodów.

W IV Turnieju „Powitanie Lata 2013” wzięło udział 6 drużyn. Cztery z nich reprezentowały miejscowości z gminy Żarnów (Żarnów, Trojanowice, Skórkowice i Pilichowice), a dwie z gminy Paradyż(Wójcin i Daleszewice). Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie zagrali systemem każdy z każdym. Pierwsze dwie drużyny z grup eliminacyjnych awansowały do półfinałów. Następnie zwycięzcy zmierzyli się w finale, zaś pokonani walczyli o 3 lokatę. Zawody prowadził znany z opoczyńskich boisk sędzia – Rafał Purgat, sędzią technicznym był Arkadiusz Lenart, natomiast za całość odpowiedzialny był Konrad Zwierzyński.

Po zaciętych pojedynkach grupę I wygrał Wójcin, aII miejscezajęła reprezentacja Daleszewic. W grupie II najlepsi okazali się zawodnicy z Żarnowa, a druga lokata została wywalczona przez Pilichowice. W półfinałach spotkały się zespołyz Wójcina i Pilichowic oraz Żarnowa i Daleszewic. W pierwszy meczu Wójcin pewnie pokonał Pilichowice 2:0. W drugim półfinale Żarnów po zaciętym meczu pokonał w karnych Daleszewice 3:2. W małym finale spotkały się zespoły Pilichowic i Daleszewic. Pomimo początkowej przewagi Daleszewic, Pilichowice rozbili przeciwników 2:0. O godzinie16.00 rozpoczął się mecz finałowy, który przyciągnął tłumy kibiców. Ciekawe akcje, dużo sytuacji podbramkowych, ogromna wola walki zawodników – sprawiły, iż żywiołowo dopingującym kibicom nie brakowało emocji.

Lepszą drużyną okazali się piłkarze z Żarnowa, pokonując Wójcinw rzutach karnych 2:1. Tym samym zdobyli „Puchar Lata `2013”. W trakcie imprezy został zorganizowany poczęstunek przez członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich 18 plus i Radę Sołecką w Skórkowicach dla wszystkich zawodników oraz sympatyków futbolu. Na zakończenie IV Turnieju o Puchar Lata 2013 wręczono pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Żarnowie i Starostwo Powiatowe w Opocznie. IV miejsce zdobyli zawodnicy Daleszewic, Puchar wręczył Robert Szulc sołtys Skórkowic. Na III miejscu uplasowali się młodzi piłkarze z Pilichowic, puchar wręczył gospodarz turnieju, radny Gminy Żarnów Zenon Jęcek. II miejsce zdobyłWójcin, a puchar w imieniu Starosty Opoczyńskiego wręczył radny Rady Powiatu Opoczyńskiego Marcin Baranowski. Zwycięzcami IV Turnieju o „Puchar Lata 2013” i zdobywcami I miejsca okazali się piłkarze z Żarnowa. Kapitanowi najlepszego zespołupuchar wręczył wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki. Najlepszym bramkarzem został wybrany Hubert Szulc ze Skórkowic, któremu puchar wręczył radny Rady Powiatu Opoczyńskiego (a zarazem sekretarz Gminy Żarnów)Bogdan Kubiszewski. Najskuteczniejszym strzelcem z 3 bramkami został Michał Fornal z Żarnowa, któremu gratulowali wszyscy zaproszeni goście. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, m.in. piłki. Podsumowując turniej organizatorzy podziękowali sponsorom (m.in. Supermarket Lewiatan w Żarnowie, Monika i Dariusz Jędrzejczakowie, firma „Christiana Dąbrowscy” i inni), wszystkim zawodnikom i kibicom, po czym zaprosili na wieczorne spotkanie integracyjne przy muzyce. Dodać należy, iż podczas turnieju dla najmłodszych dzieci zorganizowano mini – wesołe miasteczko. Dziękujemy i zapraszamy za rok…

Wójcin – Żarnów 1:1 rzuty karne 1:2

Skład reprezentacji Żarnowa: Marek Borończyk, Kacper Król, Karol Brzozowicz, Łukasz Brzozowicz, Michał Fornal, Mateusz Fornal, Wojciech Tyczyński, Michał Gorzela i Paweł Świderski.

Skład reprezentacji Wójcina: Patryk Papiernik, Marcin Zapalski, Mariusz Wach, Damian Zapart, Błażej Wach, Mariusz Biegała, Michał Wolin, Paweł Frącz i Marcin Gębicki.

Skład reprezentacji Pilichowic: Przemysław Rolnik, Łukasz Karpiński, Dominik Wolski, Robert Kmiecik, Paweł Patyk, Tomasz Patyk, Kamil Zięba, Sebastian Ciach, Dariusz Kunka i Radosław Wilk.

Skład reprezentacji Daleszewic: Dawid Wilk, Tomasz Wrzosek, Janusz Wrzosek, Paweł Wrzosek, Marek Wrzosek, Sylwester Tracz, Damian Babski, Karol Pilarski, Aleksander Kurzyk i Michał Białowąs.

Skład reprezentacji Skórkowic: Hubert Szulc, Patryk Szymanek, Adam Franczak, Kamil Sekulski, Michał Fidelus, Piotr Piwiński, Artur Szulc, Krystian Jaworski, Michał Gajewski, Mateusz Ciach i Mariusz Jaroń.

Skład reprezentacji Trojanowic: Marcin Wilk, Mateusz Brzeski, Mateusz Biegała, Emil Twardowski, Dariusz Malaga, Krystian Wilk, Adam Szymański, Rafał Brzeski, Dawid Łabuziński, Sławomir Wilk i Damian Kurzyk.