Wyróżnione w Pabianicach

Dodano: środa, 04 marca 2009

Krajoznawstwo i turystyka mogą i powinny odgrywać dużą rolę w procesie dydaktyczno – wychowawczym realizowanym przez szkoły. Stąd też niektóre działania placówek szkolno-wychowawczych w tym zakresie wspierane są przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, które wspólnie z Ministerstwem Edukacji organizuje Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno- Krajoznawczy, Ogólnopolskie Konkursy Krasomówcze czy Ogólnopolskie Młodzieżowe Konkursy Krajoznawcze „Poznajemy Ojcowiznę”.

Niedawno w Pabianicach zakończyły się wojewódzkie eliminacje tego ostatnio wymienionego konkursu w którym dobrze wypadła młodzież należąca do oddziału PTTK w Żarnowie. Dwie prace zostały wyróżnione, a ich autorki wraz z opiekunami zaproszone na uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w dniu 7 marca br. w Pabianicach.

W kategorii szkół gimnazjalnych drugie miejsce i prawo do reprezentacji w eliminacjach centralnych uzyskała praca Aleksandry Tracz z SKKT- PTTK przy Gimnazjum w Żarnowie pt.  „Szkolny Klub Krajoznawczo Turystyczny, historia i teraźniejszość”. Opiekunem pracy jest Grażyna Szafińska. W tej samej kategorii trzecie miejsce zdobyła praca pt. „ Stanisław Małachowski – patron naszej szkoły i jego związek z Białaczowem” napisana przez siostry Suzannę i Weronikę Al’ Khouri z Gimnazjum w Białaczowie. Opiekunem pracy jest Ewelina Stasiak. Sukces w konkursie jest szczególnie istotny z uwagi na ogłoszony przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie „Rok Dzieci i Młodzieży Szkolnej w PTTK”.

Gratulujemy zarówno laureatkom konkursu jak i ich opiekunkom.