XIV Konkurs na Plastykę Zdobniczo – Obrzędową Powiatu Opoczyńskiego

Dodano: sobota, 11 lutego 2012

Tradycje folklorystyczne są u nas niemałe, choć daleko nam do zaangażowana, którym cechują się mieszkańcy okolic Opoczna. Nasze lokalne stowarzyszenia skupiają liczne grono utalentowanych kobiet. Zachęcamy je zatem do uczestnictwa w prestiżowym konkursie. Tak, jak w poprzednich latach – również i w bieżącym roku w Opocznie – organizowany jest konkurs folklorystyczny dla wszystkich, zajmujących się sztuką ludową.

 

 

 

Powiat Opoczyński wspólnie z Muzeum Regionalnym, Stowarzyszeniem Przyjaciół Kultury Ludowej w Bielowicach, Miejskim Domem Kultury w Opocznie i Ośrodkiem Kultury Gminy i Miasta w Drzewicy, już po raz kolejny organizuje KONKURS NA PLASTYKĘ ZDOBNICZO – OBRZĘDOWĄ POWIATU OPOCZYŃSKIEGO. Rękodzieło ludowe zyskuje coraz większą popularność w dzisiejszych czasach, a sztuka ludowa naszego regionu odzwierciedla bogactwo tradycji oraz talenty ludzi żyjących na Ziemi Opoczyńskiej. Swoją unikalnością, bogactwem formy oraz niezwykłym pięknem i estetyką wykonania, rękodzieło ludowe regionu opoczyńskiego budzi zachwyt przyjezdnych. Zapraszamy wszystkich Państwa, dla których sztuka ludowa jest wielką pasją często łączącą wspomnienia, historię, region zamieszkania – do wzięcia udziału w organizowanym przez Powiat Opoczyński konkursie.

 

 

 

Zgłoszenie do udziału w konkursie odbywać się będzie w sposób wybrany przez twórcę np.: listownie, telefonicznie, mailowo, lub osobiście – najpóźniej do 2 marca 2012 r. w biurze organizacyjnym – Wydział Oświaty i Funduszy Unijnych Starostwa Powiatowego w Opocznie, ul. Rolna 6, pokój 205, II piętro, tel. 44 / 736-15-51 wewn. 27, w godz. 8.00 – 15.00. Osobą do kontaktu jest p. Elżbieta Kossowska-Majkut, e-mail: e.kossowska@opocznopowiat.pl. Uroczystość podsumowania konkursu i wręczenia nagród odbędzie się w dniu 29 marca 2012 r. o godz. 11.00 w Muzeum Regionalnym w Opocznie, pl. Zamkowy 1. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a prace konkursowe będzie można podziwiać na wystawie w Muzeum Regionalnym oraz zakupić na zorganizowanym w dniu podsumowania kiermaszu wielkanocnym.

 

Regulamin XIV KONKURSU NA PLASTYKE ZDOBNICZO – OBRZĘDOWĄ POWIATU OPOCZYŃSKIEGO 2012
załącznik