XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Żarnów

Dodano: wtorek, 08 stycznia 2013

W niedzielę, 13 stycznia 2013 roku ulice miast, miasteczek i wsi w całej Polsce wypełnią się wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a czerwień bijąca z nalepianych na kurtki i torby serduszek będzie widoczna z daleka! Tegoroczny Finał jest inny niż dotychczasowe – zebrane pieniądze zostaną podzielone na pomoc noworodkom i seniorom. 13 stycznia WOŚP zagra po raz dwudziesty pierwszy (w Żarnowie gramy dwudziesty raz).

 

Żarnowski sztab działał będzie przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Żarnowie w Żarnowie. Szefem sztabu jest nauczyciel Krzysztof Wesołowski.

Tym razem tematem tegorocznego finału będzie hasło „Ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów”.

 

Tradycyjnie, wolontariuszami są uczniowie żarnowskich szkół – Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza oraz Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej. Kwestować będą też uczniowie SP i oddziałów gimnazjalnych w Klewie, a także absolwenci gimnazjum, m.in. licealiści. Z grona 35 wolontariuszy, najmłodszym, bo mającym zaledwie 8 lat, będzie Marcin Krzymiński, uczeń I klasy SP w Żarnowie. Najdłuższym stażem wolontariackim może poszczycić się Justyna Głowa (uczennica LO w Opocznie), która przygodę z WOŚP kontynuuje nieprzerwanie od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Każdy z kwestujących posiadać będzie identyfikator.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Żarnów do ofiarności…